Brambory s dýní Hokkaido - pro nejmenší

Suroviny

1/4 dýně Hokkaido
10 malých brambor (o průměru 2-3 cm)
1/2 šalotky
1 KL ghí
špetka soli
špetka bazalky
špetka tymiánu

Postup přípravy receptu

  1. Hokkaido zbaváme semeníku a nakrájíme na kousky. Brambory oloupeme a nakrájíme na kousky. Šalotku nasekáme nadrobno.

  2. V kastrůlku rozehřejeme ghí a krátce na něm orestujeme šalotku. Přidáme hokkaido, podlijeme vodou a přivedeme k varu.

  3. Přidáme brambory, sůl, bazalku a tymián a dusíme, než jsou brambory i Hokkaido měkké. Podle potřeby podléváme vodou, aby se jídlo nepřipálilo.

  4. Můžeme podávat jako hlavní jídlo nebo i jako přílohu k masu.

Poznámka od kuchařky

Vhodnost dle zavedených surovin.

Pokud vaříme pro opravdu malinké dítě, je dobré Hokkaido oloupat. Dceři ji dávám se slupkou od 13-17ti měsíců. U malinkých dětí je zároveň třeba zvážit vhodnost tymiánu a bazalky.

Pokud Hokkaido neoloupeme, doba varu je přibližně stejná pro dýni i pro brambory. Samotná Hokkaido by byla dřív, ale ta slupka přidá na čase. Pokud Hokkaido oloupeme, bude měkká dřív než brambory.

Dýně se trošku rozvaří a vytvoří jakoby kašičku, omáčku kolem brambor.

Jednoduché a rychlé jídlo, které zahřeje.

Komentáře k receptu Brambory s dýní Hokkaido - pro nejmenší

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: zapékané brambory s dýni brambory s dyní recept z dýně hokaido pro nejmenší hokaido-recepty recepty s dýni z dýně hokkaido recepty s dýní recepty s dýní hokaido brambory s dyni hokaido zapékané brambory s dýní dýně hokaido recepty s dýní hokaido a s bramborami recept na brambory s hokaido zapekane dýně hokaido zapečené brambory s dýní hokaido recept zapekaná dyně s mrkví a brambory recept kaše z dýně hokaido a brambor kaše z dýně hokaido a brambory recept na brambory s dýni hokaido batáty s bramborem a dýní z hokaido pečené brambory s dýně hokaido recept brambory s dýní