Chléb ve vajíčku plněný Nivou

Suroviny

tenké krajíce chleba (staršího)
1–2 vajíčka
Niva
domácí „lučina“ (nebo kupovaná trochu naředěná mlékem)
špetka soli
olej na smažení
zelenina na ozdobu
(plátek rajčete, plátek salátové okurky, proužky čerstvé nebo i naložené papriky apod.)

Postup přípravy receptu

 1. Krajíce chleba ukrojíme co nejtenčí, počet podle počtu strávníků a podle jejich apetitu. Nivu nastrouháme na hrubém struhadle a spojíme trochou lučiny (Nivy musí být podstatně více). Pokud máme domácí lučinu, jde to snadno, koupenou lučinu naředíme troškou mléka, aby pomazánka celkově byla trochu lepivá a držela krajíce chleba pohromadě.

 2. Pomazánku z nivy namažeme na tenký krajíc chleba, překlopíme a pevně přitiskneme druhý krajíc, přepůlíme, namáčíme ve vejci osoleném malou špetkou soli a usmažíme na pánvi. Ozdobíme podle chuti a podáváme samozřejmě teplé, třeba s hrnkem čaje.

Poznámka od kuchařky

Je to opravdu náramná mňamka! :-)

Komentáře k receptu Chléb ve vajíčku plněný Nivou

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  MamlajdaD: Ozaj to bolo výborné, neľutujem, že som vyskúšala. A určite som nerobila posledný raz. ;-):yes:

  Odpovědět

 • MamlajdaD MamlajdaD (autorka receptu)

  Tejaja: moc a moc velký dík za vyzkoušení :-D a za parádní fotografie:-K. Mám moc velkou radost, že ti chutnalo. ;-):-8 To jsem kdysi vymyslela pro vnučku, dcerku od mladšího syna, doma dělali taky jen obyč. chlaba ve vajíčku a snacha si postěžovala, že o to malá moc nestojí. Syn mi právě přivezl kus nivy z makra a tak nápad přišel hned a já jsem jim to ještě stihla i udělat. Malá, tehdy asi čtyřletá princeznička to doma pak často vyžadovala a jiný chleba ve vajíčku už nechtěla. Jsem ti opravdu vděčná za vyzkoušení :yes::yes::-D i za ty fotočky!:yes::-D Moc tě zdravím!:-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  Výborné! :-D Pre mňa ako milovníčku Nivy bolo dôležité Nivu kúpiť a okamžite robiť, inak Nivu zdlabnem a je po paráde. :-D:-D Ale skutočne je to výborné a chutilo mi, aj keď čistý chlebík vo vajíčku nemusím. Toto áno. Palec dohora letí a díky za recept.;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: plneny vajicka vajička s nivou hleba ve va chleb ve va recept z nivy plněny chleba s vajíčkem recepty vajíčko s s nivou chleba ve vajíčku smažený chléb ve vajíčku,plněný sýrem pomazánka z nivy apetit chleb s vajickem a nivou