Pečené brambory s párkem

Bramborová jídla Doba přípravy: cca 2 hod+doba na uležení 0 názorů

Bramborová jídla Doba přípravy: cca 2 hod+doba na uležení 0 názorů

Suroviny 4+

8 větších brambor
1 balení dietních párků
6 vajec
1 hrnek plnotučného mléka
2 červené cibule
sůl
pepř
sušená bazalka
1 balení nastrouhaného mozzarella sýru
olej na vytření zapékací misky

Postup přípravy receptu

  1. Brambory oloupeme, nakrájíme na tenčí kolečka, stejně tak párky a cibule. Mléko smícháme s kořením a vajíčky a důkladně prošleháme.

  2. Zapékací misku nebo pekáček vytřeme důkladně olejem a začneme vrstvit brambory, cibulku, párková kolečka, sýr. Takto pokračujeme, až zakončíme poslední vrstvu sýrem.

  3. Vše opatrně zalijeme mlékem s vajíčky a dáme zapéct do předehřáté trouby na 180°C cca na dvě hodiny nebo dokud bude vaječná směs již pevná. Můžeme podávat s kyselou okurkou, kečupem, rajčátky či přílohou dle vlastní chuti.

Komentáře k receptu Pečené brambory s párkem

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: zapečené brambory s párkem pečené parky párky pečené v v troubě pečené brambory pecene brambory s parkem peceny parek brambory s parkem recepty z brambor recept z brambor a parku pecene parky v troubě pečené párky s brambory bramboráky s párkem zapecené brambory s párky pečené brambory s párky se smetanou pecene brambory s parkem pečené brambory recepty parky pecene sbrambory a scibuli pečení z cukety brambory s cervenou cibuli a parkem pečený brambor s párkem