Ořechový dort bez mouky se šlehačkou

Suroviny

5 vajec (oddělit žloutky a bílky)
150 g moučkového cukru
300 g mletých ořechů
1 lžička kypřícího prášku
Na ozdobu:
šlehačka
strouhaná čokoláda
ořechy
kompotované mandarinky

Postup přípravy receptu

  1. Bílky ušleháme téměř do tuha, ale ne zcela a přitom zapracujeme cukr. Opatrně vmícháme žloutky a mleté ořechy, smíchané s kypřícím práškem. Těsto nalijeme do vymazané dortové formy a uhladíme. Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme na 180 st., asi 35-40 minut.

  2. Necháme vychladnout na mřížce a pak vyjmeme z formy. Potřeme ušlehanou šlehačkou, posypeme strouhanou čokoládou a vlašskými ořechy, ozdobíme okapanými mandarinkami.

Komentáře k receptu Ořechový dort bez mouky se šlehačkou

Tématické fráze: orechovy dort bez mouky ořechový dort se strouhankou ořechový korpus bez mouky ořechový dort bez mouky se šlehačkou orechový koláč bez mouky dort bez mouky ořechový dort bez mouky a cukru bílkový dort se šlehačkou bez mouky dorty bez mouky ořechový dort téměř bez mouky ořechovo mandarinkový dort ořechový zákusek bez mouky s brusinkami dorty z ořechu bez mouky ořechový dort se šlehačkou top recepty koláč z bílků a 300 g ořechů bez mouky koláč z bílků a 300 g ořechů bez mouky ořechový dort s čokoládou bez mouky ořechový dort s mandarinkami čokoládový dort se šlehačkou bez mouky recept fantastický ořechový dort