Smažená obalovaná játra

Suroviny 2 porce

400 g jater dle chuti: drůbeží, králičí, vepřová...
1 rovná lžíce drceného česneku
1 rovná lžíce čerstvě nastrouhaného zázvoru
2 lžíce sojové omáčky
pepř mletý
Dále:
hladká mouka
vejce
strouhanka
olej na smažení
Dip:
200 g zakysané smetany
1 lžička drceného česneku
1 lžička jemně strouhaného zázvoru
sůl
mléko dle potřeby

Postup přípravy receptu

  1. Játra dle vlastního výběru očistíme a pokrájíme na menší díly nebo plátky. Z nastrouhaného zázvoru a česneku se sojovou omáčkou a pepřem, umícháme v hlubokém talíři kašičku, do které dáme připravená játra, promícháme a necháme alespoň dvě hodiny odležet. Během proležení játra několikrát promícháme.

  2. Během odležení jater si umícháme dip: do zakysané smetany přidáme rovnou lžičku jemně strouhaného česneku a zázvoru, osolíme a můžeme i opepřit. Dle požadované hustoty můžeme přidat trošku mléka.

  3. Odleželá játra obalíme v hladké mouce, rozšlehaných vejcích a strouhance. Smažíme v rozpáleném oleji dozlatova z obou stran. Po osmažení ještě mírně osolíme a podáváme s bramborovou přílohou (vařené brambory, hranolky...) a dipem ze zakysané smetany.

Komentáře k receptu Smažená obalovaná játra

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: obalovaná vepřová játra obalovana kureci jatra smažená játra obalované vepřové játra kureci jatra obalovane kureci jatra obalovana obalované kuřecí játra obalované krutí játra obalovaná králičí játra recept na obalovaná vepřová játra veprová obalovaná játra obalovaná vepřová játra ve strouhance obalovaný kuřecí jatra vepřová játra obalovaná recept obalovaná drůbeží játra vepřová játra obalovaná obalovana krůtí jatra recept obalovaná vepřová na játra obžalované jatra obalovaná kuřecí játra recepty