Krkovice zapečená v zelenině

Vepřové maso Doba přípravy: 10 + 60 min marinování + 80 min 0 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 10 + 60 min marinování + 80 min 0 názorů

Suroviny 2 porce

400 g krkovice (plátky)
3 brambory
3 lžičky kořenící směsi na krkovičku
100 g eidamu (strouhaného)
100 g šunky
200 g anglické slaniny
sklenice leča 330 g (Znojmia)
sklenice rajčatové omáčky s olivami a bazalkou 400 g (Panzani)
olivový olej

Postup přípravy receptu

  1. Plátky krkovice naklepeme, okořeníme a zalijeme olejem. Maso v něm nemusí plavat. Necháme v chladu marinovat tak hodinu. Občas protřepeme, aby se olej a koření pěkně rozprostřelo po mase.

  2. Mezitím oloupané brambory nakrájíme na plátky, tak 4 mm silné, zakapeme olejem a pečeme 20 minut při 200 °C. Pečené brambory mohou počkat na další kroky nebo si to načasujte jinak.

  3. Na brambory přendáme plátky marinované krkovice. Použijeme i olej, ve kterém se maso marinovalo. Přidáme vrstvu šunky a navrch ještě vrstvu anglické slaniny. Zalijeme lečem a rajčatovou omáčkou. Dáme do trouby a pečeme 30 minut zakryté při 180°C, pak odkryjeme a pečeme ještě 20 minut.

  4. Posypeme strouhaným sýrem a pečeme asi ještě 10 minut. Podáváme třeba s rajčaty.

Poznámka od kuchařky

Krok sun krok tento recept (a krkovičkových tam je víc) najdete také na http://www.mojetara.cz/recipe/krkovice-v-zelenine-... i s fotopostupem. Pochutnáte si.

Komentáře k receptu Krkovice zapečená v zelenině

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: zapecená krkovice se zeleninou zapečená krkovice se se zeleninou zapečená krkovice krkovice zapečená se zeleninou zapečená krkovička se zeleninou zapecena krkovice se zeleniou krkovička zapečená na zelenine zapečená krkovička se se zeleninou krkovice na zelenine zapecena krkovice s brambory a zeleninou krkovice se zeleninou krkovice se zeleninou a s bramborami krkovička zapečená se se zeleninou krkovice brambory zelenina v troube zapečená krkovice s bramborami, žampiony a rajčaty zapečená krkovice s bramborami a zeleninou krkovice a zelenina plátky krkovice pečené se zeleninou vepř krkovice zapečeny se zeleninou zapečená krkovicka se zelenina