Rajčata plněná vaječnou pěnou

Suroviny

8 středně velkých rajčat
4 vejce uvařená natvrdo
80 g másla
Sardelová pasta
citronová šťáva
sůl
pražené mandle

Postup přípravy receptu

 1. Změklé máslo ušleháme do pěny, přidáme jemně nastrouhaná vejce, sardelovou pastu, citronovou šťávu a sůl. Omytá rajčata nakrojíme hlubokými zářezy, ale nedokrojíme je.

 2. Dílky rajčat rozevřeme, nastříkáme vaječnou pěnou a ozdobíme praženými mandlemi. Rajčata vychladíme a před podáním je položíme na listy salátu postříkané citronovou šťávou.

Poznámka od kuchařky

Zdroj-Zelenina v české kuchyni

Komentáře k receptu Rajčata plněná vaječnou pěnou

 • mimosa mimosa

  ronaldo/neregi/ ,já bych to pojala,tak,že co rajče,to osoba.Prostě to dát na obloženou mísu,kolem toho nějaký sýr,salám a pod.Kdo přijde,ten si nandá.

  Odpovědět

 • ronaldo ronaldo(neregistrovaný)

  prosim vas, pro kolik je toto osob?:-)

  Odpovědět

 • blikni blikni

  Teda divím se, že tak jednoduchá mňamka zůstala bez povšimnutí :-O. Znám rajčata plněná nivovou pěnou, tohle je fajn změna. Musím udělat :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: plněná rajčata plněné vejce pěnou vejce plněná šunkovou pěnou plněná rajčata se šunkou pražené mandle recept predkrmy z rajcat rajče plněné šunkovou pěnou-recept plněné vejce šunkovou pěnou plněná rajčata předkrm plnena rajcata pomazankou jednohubky s šunkovou pěnou broskve plněné šunkovou pěnou plněná rajčata jednohubky plněná zelenina předkrm recepty z rajčat předkrmy recept na pražené mandle rajčatä plnená předkrm-plněná rajčata rajčata plněná vejci plnena vejce penou