Kuřecí kousky se žampióny a kukuřicí

Drůbeží maso Doba přípravy: 1/2 hodiny 3 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 1/2 hodiny 3 názory

Suroviny 4 porce

0,5 kg kuřecích prsou
1 větší plechovka žampiónů
1 plechovka kukuřice
2 lžíce sójové omáčky
2 lžíce Worcesterové omáčky
olej
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Kuřecí maso nakrájíme, osolíme, přidáme sójovou a worcestrovou omáčku, trochu oleje a necháme uležet přes noc v lednici.

 2. Na oleji osmažíme maso(asi 20 minut), přidáme žampióny, promícháme, podlijeme trochou vody, dusíme dalších 10 minut a nakonec přidám kukuřici, promíchám a ještě 5-10 minut povařím. Můžem podávat s rýží.

Poznámka od kuchařky

Výtečné můžou být čerstvé žampiony.

Komentáře k receptu Kuřecí kousky se žampióny a kukuřicí

 • pipre pipre

  Podobnou směsku dělám také a opravdu to není suché, dušením pustí šťáva, já ji trochu zapráším moukou a malinko podliju a chvíli podusím. Dělám to občas také s rýží a chutná nám to..většinou jako přílohu volím brambory nebo hranolky, ale i s rýží to jde.Bodík:yes:

  Odpovědět

 • anete anete (autorka receptu)

  Jani maso není suché pokud ho den předem naložíš,je nás doma 5 a zatím si nikdo nestěžoval,naopak je to manželovo oblíbené jídlo.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, já když vidím rýži a žádnou šťávu:-//, tak by mne to asi zadusilo. Kuřecí samo o sobě je suché, tak nevím.

  Odpovědět

Tématické fráze: kuřecí prsa na žampionech kureci kousky na zampionech kuřecí prsa se žampióny kuřecí maso se žampiony kuřecí nudičky kureci maso se zampiony a kukurici kuřecí maso s kukuřicí a žampiony kuřecí na žampiónech kuřecí kousky se žampióny kureci maso s kukurici kuřecí omáčka na žampionech dušene kuřeci kousky se žampiony kureci kousky s zampiony kuřecí na žampionech a kukuřicí kuřecí maso s rýží - omáčka kuřecí omáčka k rýži kuřecí prsa s kukuřicí kuřecí prsa na žampionech recept kuřecí prsa s zampiony kuřecí na žampionech a kukuřice