Utopenci "Tygři v láhvi"

Suroviny

kvalitní špekáčky (použito 8ks)
kyselé okurky
cibule
plnotučná hořčice
drcené nebo mleté chilli
kari
sůl (v originál receptu je použita vegeta)
ocet
voda

Postup přípravy receptu

  1. Špekáčky oloupejte a udělejte do nich podélně z jedné strany 3 hlubší zářezy. Neprořízněte až do konce. Okurky nakrájejte na tenčí proužky, cibuli na klínky.
    Rozevřete prostřední zářez, potřete zevnitř hořčicí a posypte chilli. Vložte do něj cibuli. Do bočních zářezů vmáčkněte proužky okurky. Celý špekáček můžete spojit párátky, ale není to nutné. Postupně takto připravte všechny špekáčky. Naskládejte je do sklenice zářezy ven, lépe se vám bude plnit, pokud si ji položíte na bok.
    Až bude sklenice plná, otočte ji zase zpět, navrch nasypte ještě nakrájenou cibuli, popř. okurky, nasypte 1 PL kari, asi 1 KL soli nebo vegety a zalijte převařenou vodou s octem v poměru 1:1. Já přidávám ještě 1 KL cukru, ale záleží na chuti. Sklenici uzavřete a rychle ji otočte dnem vzhůru a zpět, aby se koření s nálevem promísilo.

  2. Tygry můžete zavařit 20 minut na 85°C, v tom případě je můžete jíst už druhý den. Jen je potřeba při vychlazení a otevření sebrat zvrchu usazený tuk, který při zavaření vystoupí na povrch. Pokud budete zavařovat, nechte od hrdla min. 3 cm mezeru.
    Jinak je můžete nechat klasicky týden uležet v chladu. Poměr koření si můžete sami upravit.

  3. Potraviny na tento recept jsem zakoupila na . Je to online farmářské tržiště, kde nakupujete od lokálních farmářů a výrobců kvalitní a opravdové potraviny.

Poznámka od kuchařky

Moje recepty a ostatní fotografie najdete na https://inkitchenopen.blogspot.com/

Alternativy k tomuto receptu

Komentáře k receptu Utopenci "Tygři v láhvi"