Meruňkové čatní

Suroviny

400 g vypeckovaných meruněk
500 g očištěných jablek
200 g rozinek
150 g cukru
80 ml vody
250 g cibule
sůl
pepř
zázvor
trocha chilli
ocet

Postup přípravy receptu

 1. Ovoce a cibuli pokrájíme na trošku větší kousky a s ostatními surovinami necháme rozdusit. Vytvoří se zahoustlý voňavý, pikantní sirup, který spojuje kousky ovoce.

 2. Ve skleničkách zavařujeme 20 minut při 80°C.

Komentáře k receptu Meruňkové čatní

 • cathleen cathleen (autorka receptu)

  vosje: promiň, včera odpoledne jsem byla mimo internet...ale zdatně ti poradila hosta (díky!), já bych neporadila jinak.
  Nevím, odkud mám recept, ale množství octa uvedeno nebylo - čatní je sladkokyselé (a někdy ostré) chuti a každý z nás má přece kyselkavost rád jinak! Pokud ho máš víc sladké, klidně můžeš ocet ještě teď přidat a dochutit podle sebe. Čatní se zavařuje, chutě se ještě rozleží.

  Frantiska: jak píšu výše. Nedá se uvést množství octa tam, kde každý posuzuje kyselost podle sebe. Není to nálev na okurky s daným poměrem surovin, ale omáčka.

  Odpovědět

 • vosje vosje

  Dobrý večer, musela jsem si poradit sama a dát to od oka, ale dala jsem málo, neb s chutney nemám žádnou zkušenost, takže jsem to netrefila, i když jsem schopná uvařit dobrou polívku či omáčku bez ochutnávání. Holt na to musím metodou pokus-omyl :-) Příště méně cukru, více octa a bude to lepší. Dobré to je, ale hoši asi budou žehrat, že je to moc sladké.

  Odpovědět

 • Frantiska Frantiska

  hosta: ale to neřeší její problém, že netuší kolik má přidat octa :) není u něj žádný měřitelný údáj

  Odpovědět

 • hosta hosta

  vosje: ocet přidej do směsi ("s ostatními surovinami necháme rozdusit") - podle chuti;-)

  Odpovědět

 • vosje vosje

  Zdravím z kuchyně :-) Recept se mi líbí, už to vařím, ale nevím, kolik tam mám vrazit toho octa. Mám připravený jablečný. Může někdo rychle poradit? Mám všeho trošičku víc - meruněk 650g, jablek 530g a cibule 320g, ale to uvádím jen kvůli tomu octu, aby byla lepší představa, kolik mám celkem "hmoty" :-) Jestli máte někdo zrovna čas, díky za odpověď.

  Odpovědět

 • trojska2 trojska2

  Tak toto je inspirace. Hledám tady nějakou studenou omáčku k masům na rodinou oslavu. V mrazáku mám loňské meruňky, tak to zkusím.:yes:

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

Tématické fráze: čatní z meruněk meruňkové chutney meruňkové chutney recept chutney z merunek čatny z meruněk čatní recept meruňkové chatni chatni z meruněk meruňkové chatney merunková chutney visnove catni chatnee čatní z meruněk recept maruňkové čatní čatné z meruněk recept recept na čatni z meruněk chatni meruňkové meruňkový chatney meruňové čatní merunková omáčka k masu