Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Naše kuchařka 2 právě v prodeji!

Do obchodu

Přehled levných jídel pro celou rodinu šetřících váš rozpočet. Jak se najíst a ušetřit?
Toprecepty.cz

Po svátcích mnozí vyhledáváme levnější jídla, abychom už odlehčené peněžence ještě víc neodlehčili. Jíst se musí a kručení v žaludku ničemu nepomůže. Pomoci ale mohou levná a lehká jídla. To ale neznamená, že svoje těla zatížíme spoustou zlevněných potravin ze supermarketů nevalné kvality. Základem jsou čerstvé potraviny, omezíme konzervy a polotovary.

Levně jíst lze i dobře a výživně. Máme konečně příležitost naučit rodinu na jídla šetřící rodinný rozpočet, aniž by měli její členové pocit ošizení. Pestrých jídel, která nezatíží rozpočet ani zažívání, má naše databáze dostatek. Své si tu najde začátečník i zkušený kuchař.

Polévky

Na polévky využíváme hlavně zeleninu a luštěniny, které zasytí. Z masa volíme kosti a skelety. Vývar z kostí je výborný a výživný. Využíváme chytré vaření, když například z vepřového kolena uvaříme vývar na polévku a koleno pak upečeme. Z jednoho kusu se nají celá rodina. Nebo uvaříme vývar ze žeber či kuřecích dílů na polévku a maso obereme do rizota nebo do omáčky.

Bezmasá jídla

Bezmasá jídla používají mmj. levné a výživné potraviny jako tofu, tempeh apod. Pro někoho konečně příležitost zkusit něco nového. Zvlášť, pokud zvolíte uzený tempeh nebo uzené či marinované tofu, ani nepoznáte, že nejíte maso. A jeden balíček stačí pro celou rodinu.

Bramborová jídla

Od té doby, kdy v našich zemích zdomácněly univerzální brambory natolik, že je bereme jako běžnou potravinu, dokázaly hospodyně vymyslet bezpočet jídel z nich. Můžete je vařit, péct, zapékat, smažit, používat jako přílohu i hlavní součást oběda, dělat z nich těsto a z něj další jídla.

Luštěniny

Luštěniny u nás používáme už celá staletí. Jsou zdravé a levné, zasytí a jsou velmi výživné. Když s nimi správně zacházíte při vaření, ani nenadýmají. Správné zacházení znamená výměnu vody po namočení, vaření v dostatečném množství vody, solení až ke konci varu a vaření s bylinkami (např. saturejka), které snižují nadýmavost. Navíc červenou a černou čočku nemusíte namáčet a uvařené jsou opravdu rychle, takže šetříte i energii.

Těstoviny

Těstoviny s některou bezmasou omáčkou známe všichni. Většinou jsou to různé zeleninové, rajčatové nebo sýrové omáčky.. Nepohrdnou jimi děti ani dospělí. 

 

Zeleninová jídla

Zelenina má ve výživě nezastupitelné místo. Doplní organismu důležité vitamíny, minerály, vlákninu. Vybíráme takové druhy zeleniny, které jsou levné, sezonní a lehce dostupné. Místo drahé skleníkové zeleniny raději volíme tu, která při dobrém uskladnění vydrží dlouho.

Masitá jídla

Ani masa se nemusíme zcela zříkat. Stačí jen vybírat maso levnější – ořezy, skelety, kosti, na kterých bývá jemné a chutné maso. Z jednoho kuřete můžete uvařit několik jídel pro celou rodinu.

 
I levně lze jíst pestře a zajímavě.
Tento tip je užitečný  (25x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Nové knihy!

v našem eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům