Rajská polévka na italský způsob

Suroviny

4 plechovky loupaných celých rajčat
2 velké cibule
6 stroužků česneku
1 zakysaná smetana
sůl
pepř
cukr
ocet
rajský protlak
bazalka
polévkové bylinky (Kotanyi)
toustový chléb
tvrdý sýr
granulovaný česnek (Kotanyi)

Postup přípravy receptu

  1. Cibuli dáme orestovat na olej a přidáme i na plátky nakrájený česnek. Až je vše orestováno, vložíme nakrájená rajčata i se šťávou. Dolijeme vodou a vaříme pod pokličkou.

  2. Až je vše povařeno, tak rajčata a cibuli musíme rozmixovat, aby polévka měla hustou konzistenci. Ochutíme solí, pepřem, max. 3 lžičky protlaku, cukrem, octem, bazalkou, pol. bylinkami. Snažíme se docílit jemné polévky s výraznější chutí rajčat.

  3. Tousty: Tvrdý sýr nastrouháme na hrubém struhadle a promícháme ho s granulovaným česnekem. Poklademe na 1 plátek toustu a zapečeme v toustovači.

  4. Polévku podáváme s teplými tousty a servírujeme ji s 1 lžící zakysané smetany přímo do talíře. Můžeme dozdobit bazalkou.

Poznámka od kuchařky

Na tousty doporučuji použít sušený granulovaný česnek. Když nastrouháte nebo protlačíte čerstvý, tak při zapékání česnek zezelená a není to na toustu pak moc pěkné. Navíc granulovaný česnek se vám vždy povede lépe v sýru rozmíchat. :-)

Komentáře k receptu Rajská polévka na italský způsob

Předchozí 1 2

Tématické fráze: rajská polévka z rajčat rajská polévka z loupaných rajčat rajska polivka italská rajčatová polévka rajská pol italska polívka italská tomatová polévka italská polévka italská polévka z protlaku italsky polévka polivka z rajcat italská polévka recept rajská polévka s česnekem recept na italskou rajskou polévku recept na dobrou rajskou polévku rajska polivka z rajcat polévka z loupanych rajcat rajská polívka recept italske polivky rajská polévka s loupaných rajčat