Houby ve vlastní šťávě II.

Postup přípravy receptu

 1. Čerstvé houby si očistíme, nakrájíme na kousky, dáme je do větší nádoby a přidáme asi 2 lžičky soli, dobře promícháme.

 2. Takto upravené houby nacpeme do skleniček (pořádně utlačíme, houby zmenší varem objem) a vaříme 1 hodinu na malém stupni.

 3. Na druhý den opakujeme, opět vaříme 1 hodinu. Takto zavařené houby můžeme použít pod maso, na vaječinu, vlastně na cokoliv. Varem zmenší objem, ale po vyklopení ze skleničky zjistíme, že je jich opravdu hodně.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem před několika lety objevila na receptech.cz. Bohužel se mi nepodařilo ho najít. Pokud se autorka přihlásí, přidám pod recept její jméno.

Komentáře k receptu Houby ve vlastní šťávě II.

 • Vaclav Fronek: Vašíku, já přece tohle vím;-). Ale jak možná přečteš níže;-), tak tento způsob je bezvadný až na to, že zabere moc místa v mrazáku a třebaže mám vlastně 2, jeden je součást lednice a jeden mám 4 šuplíkový, tak když tam uložím půl prasete, není místa nazbyt;-)

  Odpovědět

 • Vaclav Fronek Vaclav Fronek

  Janičko a ostatní děvčata. Nemohu si pomoci, ale OPAKUJI A PŘIPOMÍNÁM svůj způsob MŮJ A VŠECH NAŠICH GENERACÍ s obrovským úspěchem.
  Houby nasbírané očištěné, NE MYTÉ ale co možná nejvíce oschlé, nakrájíme na potřebné kousky-kusy a dáme napěchované do mikrotenovího sáčku na kterém Uděláme uzel. Ten vložíme do dalšího sáčku a opět uzel. a ještě do třetího. Pak už jen do mrazáku. Houby jsou jako čerstvé. Jen je třeba dbát na to aby sáčky nebyly děravé. Já každý zkouším nafouknutím. Kdyby tam byla malinká dírka vše v mrazáku načichne houbovinou což není milé. Jinak je to bezpečné a houby jako čerstvé VŽDY.!!!!JANIČKO PŘIDÁM FOTO ILUSTRAČNÍ MÝCH ZMRAZENÝCH.

  Odpovědět

 • Jarus87: Možná to někde malinko drží, fakt nevím a třeba to nijak nepoznáme..ty broskve, to vůbec nechápeme, vlastně všem, co jsme je zavařovali se pokazily.:-((

  Odpovědět

 • Jarus87 Jarus87

  Jani,dala jsem až povrch houby a stlačila,při hodině vaření je jich pořád stejně tak uvidím zítra při další hodině vaření.
  A čím se to stane že se zavařená věc pokazí??
  Jinak víčka mi drží,,nechávám skleničky vychladnout na plotně a zítra zase začnu,zatím mohu jen a jen děkovat za recept;-)

  Odpovědět

 • Jarus87: on se ten objem trochu zmenší, ale fakt jsou dobré. Je to dilema. Když je zamrazíme, zaplníme mrazák, nasušené nejsou vhodné na všechno a tak je třeba riskovat, že se nám zavařeniny nepokazí, i to se stává. Jeden rok se mi pokazily všechny zavařené broskve a všem, co jsme je dovezli z Jižní Moravy. Nikdy jsem neměla problém s borůvkama, až ty loňské-opět na prd. Takže borůvky zamrazím, houby raději zavařím. Ať se zadaří!!:-)

  Odpovědět

 • Jarus87 Jarus87

  Jani,minulej rok jsem houby sušila ale letos chci zkusit zavařit pár skleniček:-).
  Zamražování mě nějak nenatchlo tak jsem hledala dál a narazila na tenhle super postup:yes:.
  Prcek spí tak hurá krájet:-D,napíšu jak jsem dopadla,+11:yes:

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

 • Zajdánek (neregistrovaný/á) , já je nevařím jen proto, že mám pocit, že pak už tak nevoní, jinak je to určitě taky dobrý postup;-)

  Odpovědět

 • Zajdánek Zajdánek(neregistrovaný)

  Taky dělám. Jen mě vadilo,že zmenší po zavaření objem. Takže jsem je začala dělat takto: dám vařit mírně osolenou vodu s trochou kys.citronové, očištěné a propláchnuté houby vsypu do vařící vody, nechám znovu přijít k varu, sbítám pěnu s nečistotami a po chvilce (nechám 3x-5x "převalit")scedím a propláchnu studenou vodou.Teprve pak tlačím do sklenic a zavařuji stejně jako paní Jana - 2 dni za sebou po 1 hodině a nikdy se mi žádná sklenka nezkazila. Houbičky jsou opravdu pak použitelné na cokoliv.

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  super recept:yes:+1

  Odpovědět

 • Bibi, já je vařím v klasickém hrnci. Nechám je tam přes noc a na druhý den jsem opět zapla na hodinu. Víčka mi držela;-), ale pokud máš možnost a nebude ti to na sporáku zavazet, nechej je v tom hrnci do úplného vychladnutí. Mám to fakt osvědčené i třeba s okurkami, které zavařuji v troubě. Když nespěchám a nemám toho hodně, nechám je tam do úplného vychladnutí, nebo je aspoň zabalím do deky.;-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Jani, dost dobrej nápad, já už taky nemám kam dávat. Co víčka, drží dobře:-?-ty se vyrábí u nás Fruko, Jindřichův Hradec;-)Dávám ti 5.bod:yes:

  Odpovědět

 • Meszarosovabolya Meszarosovabolya

  Janka, super:yes:+3:-))

  Odpovědět

 • Ivo, asi jsem fakt měla štěstí, mi se nazkazilo nic a že jsem teda měla obavy. Tolik hub jsem měla jeden rok, že jsem fakt už měla plný mrazák a tohle mne zachránilo.;-)

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

  Znám, je to dobré, ale jednou se mě zkazily, ale přesto:-p:-p

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: jak zavařit houby zavařené houby houby ve vlastni stave zaváření hub houby do mrazaku zavařené houby ve vlastní šťávě recept na zavaření hub dušené houby do mrazáku zavařené houby v soli zavařit houby zamrazování hub recepty na houby jak zavarit houby ve vlastni stave houba janek recepty na zaváření hub zavařování hub ve vlastní šťávě zavařené houby recept zavaření hub ve vlastní štávě zavareni hub recept recepty jak zavařit houby