Těstoviny zapečené- nejen se zelím

Těstoviny Doba přípravy: do hodinky 7 názorů

Těstoviny Doba přípravy: do hodinky 7 názorů

Suroviny 4-6 porcí

balíček těstovin(já měla vrtulky)
4 uvařené brambory
3 vejce
1 cibule
2 stroužky česneku
1/4 hlávky čerstvého zelí
kus pórku
200 g Eidamu
1 smetana 12%
uvařené uzené maso
zbytky salámů
kytička pažitky
3 lžičky bazalky
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Uvaříme si těstoviny i brambory, necháme zchladnout a zatím si připravíme ostatní ingredience, nakrájíme cibuli, česnek, maso, pórek, pažitku a zelí na úzké nudličky.

  2. V pekáči, v kterém budeme zapékat si osmažíme cibuli s česnekem, přidáme zelí a chvíli dusíme na malé teplotě.

  3. Pak přidáme všechno maso, chvíli ještě osmažíme a stáhneme ze sporáku. Do tohoto základu dáme těstoviny, brambory na malé kostičky, bazalku, pažitku, 2/3 nastrouhaného sýru, opepříme, osolíme a pořádně všechno promícháme a dáme zapéct.

  4. Do smetany dáme vajíčka, která v ní rozšleháme spolu se zbytkem nastrouhaného sýra a když jsou těstoviny pěkně zapečené, polijeme je tím, dáme do trouby zpátky a vypneme jí, sýr se nám roztaví, vajíčka projdou a ztuhnou v celém pekáčku.

Poznámka od kuchařky

Mohlo by se to klidně jmenovat zbytkové těstoviny, byla to likvidace surovin z ledničky a protože to bylo mimořádně dobré, dávám k ochutnání i vám, až budete čistit ledničku a mohou se suroviny klidně změnit, podle toho, co vám zbyde.

Komentáře k receptu Těstoviny zapečené- nejen se zelím

Tématické fráze: zapečené těstoviny testoviny se zelim zapecene testoviny recept zapecene zapečené špagety se zelím těstoviny se sladkým zelím recept zapecene testoviny recepty zapečené těstoviny zapečený těstoviny zapekane testoviny se zelim těstoviny zapečené recept na zapečené těstoviny jak dlouho zapekat testoviny zapečené těstoviny zelí recept na těstoviny se zelím zapecene těstoviny s kysanym zelím videorecepty nudle pórek pažitka těstoviny s bílým zelím recepty se zelím těstoviny