Zapečená paprika

Zeleninová jídla Doba přípravy: 1 hod 3 názory

Zeleninová jídla Doba přípravy: 1 hod 3 názory

Suroviny 4 porce

2 velké žluté papriky
tvrdý sýr
Směs:
cca 80 g jáhel (uvařit)
100 g červené čočky (uvařit)
50 g mražené zeleninové směsi (uvařit do měkka - já použila mrkev, kukuřici hrášek)
2 vejce
pepř
sůl
vločky NORI
majoránka

Postup přípravy receptu

  1. Připravíme si papriky, rozpůlíme a očistíme.

  2. Na směs si připravíme jáhly (propláchneme horkou vodou a poté uvaříme), uvaříme červenou čočku (asi 10 - 15 min vaříme), zeleninku (vložíme do hrnce s tlustým dnem a nalijeme cca 1 cm vody, necháme tak 5 min vařit).

  3. Všechny suroviny nalijeme do mísy, přihodíme vajíčka, koření a uděláme si směs (kořeňte stejně jako když děláte karbenátky, můžete dát i strouhanku).

  4. Naplníme papriky směsí, vložíme do pekáčku, podlijeme vodou a pečeme při 180°C dokud papriky nezezlátnou. Před dopečením posypeme nastrouhaným sýrem. Podáváme se zeleninovou oblohou. Dobrou chuť.

Komentáře k receptu Zapečená paprika

Tématické fráze: zapečená paprika co uvařit z paprik zapečené papriky zapečené červené papriky recept zapečená paprika zapecena cervena paprika zapečená paprika recept paprika zapečená recepty zapečené papriky recept zapečené papriky zapečené papriky recept zapečený papriky co uvarit z papriky zapečené papriky s jáhlami recept na zapečené papriky papriky recept zapečené v papriky zapečené papriky recpt zapekaná paprika zapečné papriky