Jablkový koláč z mikrovnky CRISP

Mikrovlnná trouba Doba přípravy: 10 min + pečení 5 názorů

Mikrovlnná trouba Doba přípravy: 10 min + pečení 5 názorů

Suroviny 12 ks

150 g tuku (Perla, Hera)
100 g cukru písek
150 g polohrubé mouky
1 vanilkový cukr
2 vejce
1 lžička prášku do pečiva
1/2 dl mléka
3 jablka

Postup přípravy receptu

 1. V míse rozmíchejte tuk s cukrem, přidejte postupně vejce, nakonec mouku promíchanou s práškem do pečiva a mléko.

 2. Těsto dejte do tukem vymazané, (nebo papírem vyložené) formy a nahoru rozložte oloupaná jablka, můžete dozdobit pikantní marmeládou a upečte.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem dostala mailem a tam se píše, že vlníme na 600 W asi 8 minut.

Já jsem vlnila 10 min na 750 W a pak ještě zapnula na 3 min gril na 750 W, protože nemám ráda bledé moučníky, nakonec nechala asi 5 minut dojít bez otevírání trouby. Musíte si vlastní troubu vyzkoušet.

Já jsem pekla na teflonovém talíři o průměru 30 cm (byl součástí mikrovnky) vyloženém pečícím papírem. Příště bych asi zvolila menší formu, aby byl koláč vyšší.

Komentáře k receptu Jablkový koláč z mikrovnky CRISP

 • Nadja Nadja

  Hello, že Ty máš kombinovanou mikrovlnku WHIRLPOOL JT 369 SL ?
  ;-) Do moučníků "pečených" v MW hlavně pro barvu přidávám trochu kakaa nebo skořice.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Heli, tož to je fajnéé!! Já mám takovou oválnou silikonovou formu, to vypadá jednoduše!! Jen si nejdem jistá, jestli má moje mikrovlnka nejvyšší výkon 750W:-/, už jednou jsem to zjišťovala..:-8a zapoměla. No, každopádně, za vyzkoušení to stojí!!

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Vypadá bezvadně, ale když v mé MV troubě to tak hezky neupeče. Nemám gril. Zkoušela jsem v ní jednou upéct pizzu a byla bledá pořád. Ale bodík dávám:yes:+1

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  Ano, je to ten talíř, dá se to dělat na čemkoliv, třeba v silikovové formě, nebo i na větším talíři, moc se to neroztéká.
  Ale nepekla jsem to na CRISP, aby to mohli vyzkoušet i ostatní, co ho nemají. Možná právě kvůli tomu talíři se mi to moc upeklo zespodu.

  Odpovědět

 • Irrena Irrena

  Vypadá báječně:yes:Hello není to ten crispový talíř, ten já k MT nemám:-8

  Odpovědět

Tématické fráze: whirlpool jt 369 sl recepty jablkový koláč whirlpool jt 369 recepty crispový talíř whirlpool recepty kuchařka whirlpool jt 369 sl whirlpool jt 369 sl kuchařka jablkový koláč z mikrovlnky jt 369 recepty whirlpool crisp recepty jablkový koláč v mikrovlnce recepty whirlpool jt 369 sl recepty jt 369 sl recepty pro whirlpool jt 369 sl kuchařka whirlpool jt 369 jt 369 sl recepty mikrovlnka jt 369 recepty vareni v mikrovlnce jt369sl whirlpool jt369sl recepty recepty whirlpool 369 sl