Jahodovo-rebarborovy dzem

Suroviny

1 kg jahod
1 kg rebarbory
750 g krystaloveho cukru (na jahody)
750 g krystaloveho cukru (na rebarboru)

Postup přípravy receptu

 1. Jahody umyjeme, osušíme, podla potreby nakrajame, dame do misy, posypeme cukrom a premiesame.

 2. Rebarbou osupeme, najlepsie skrabkou na zemiaky, nakrajame na mensie kusky, dame do inej misy, posypeme cukroma premiesame. Nechame odpocinut do druheho dna.

 3. Dame do velkeho hrnca rebarboru, nechame zovriet a varime 10 minut. Pridame jahody, znovu nechame zovriet a za staleho miesania varime 20 minut.

 4. Skontrolujeme na tanieriku hustotu, ak tecie este ho varime. Dame do poharikov a zatvorime.

Komentáře k receptu Jahodovo-rebarborovy dzem

 • Ivana Ch Ivana Ch

  Letos jsem udělala tenhle džem a ještě jsem do něj přidala asi polovinu množstí brusinek. Je vynikající.:-p:-p:-p:-p:-p:yes::yes::yes::yes::yes::-K

  Odpovědět

 • Marta Marta

  vyzkoušela jsem menší množství ze zmrazených zásob:-) a musím říct, že jsem z té kombinace čekala nějakou bláznivější barvičku, ale nakonec jahoda převládla, džem je červený a jen prosvítají vlákna rebarbory. Ještě jsem přidala šťávu z citrónu, tak má opravdu "říz", je velice chutný. Příště bych klidně dala více rebarbory než jahod. Bodík:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tak až teď jsem si všimla tady toho džemu a doufám, že bude dost rebarbory, i jahod, protože tohle bych určitě vyzkoušela. Rebarbora je super kyselkavá a já ji zbožňuji a díky Helle ji už konečně mám zasazenou, za co jí moc a moc děkuji. Takže, vybusna, díky za recept, ukládám si ho. Ještě bych se chtěla zeptat, vím, že džem s rebarbory nemá nic moc barvu, což nic nemění v mém názoru na ni. Jakou má barvu v kombinaci s jahodami?:-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: rebarborová marmeláda s jahodami jahodovorebarborová marmeláda marmeláda z rebarbory a jahodami rebarborová marmeláda rebarborovojahodový džem rebarborovojahodová marmeláda jahodorebarborová marmeláda jahodovorebarborovy dzem marmeláda z rebarbory třešně s rebarborou jahodovy dzem jahodová-rebarborová marmeláda rebarborovo-jahodová marmeláda rebarborová marmeláda s jahodama rebarboro-jahodový džem jahodovo-rebarborová marmeláda marmeláda z jahod a rebarborou jahodo-rebarborová marmeláda rebarborová zavařenina jahodovorebarborová