Slaný dort pro Honzu

hanahcotton Kuchařka: hanahcotton

Dorty 21 názorů

Suroviny

Toustový chleba
vajíčková pomazánka
sýrovo česneková pomazánka
různé druhy salámů
různé druhy sýrů
olivy
ředkvičky
pórek
rajčata
petrželová nať
sterilované kukuřičky
Recept si zatím oblíbilo 23 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Toustový chleba naskládáme do tvaru čtverce, pomažeme vajíčkovou pomazánkou, poklademe šunkou a opět trochu pomažeme pomazánkou.
    Dáme další vrstvu chleba a takto střídavě pokračujeme až do výšky, jakou potřebujeme. Já jsem dělala vysoký na 5 vrstev.

  2. Celý dortík - i když to v této fázi tak vůbec nevypadá :-) - potřeme sýrovo-česnekovou pomazánkou, kterou zarovnáme všechny dírky a nerovnosti.

  3. A nastává fáze nejzábavnější, kdy dle vlastní fantazie celý dort ozdobíme.
    Takže můžeme udělat ze salámu růže, ze sýru kaly, sýr, salám i zeleninu můžeme vykrajovat různými vykrajovátky, které máme na vánoce.

    A zdobíme a zdobíme, až to všechno vypadá k světu.

Poznámka

Jelikož to byl můj první slaný dort a měla jsem na něj necelou hodinku, kdy jsem oslavence poslala na nákup, tak to snad nedopadlo nejhůř...

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 238 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Slaný dort pro Honzu

1 2

Tématické fráze: slaný dort kala ze sýru růže z ředkvičky jak udelat slany dort slaný dort recept slané růže kaly ze sýra kaly ze sýru slané dorty růže z ředkviček růže ze sýru zdobime slane dorty kala ze sýra honza smrž slaný dort ze sýru postup jak udelat slany dort slané dorty pro muže z chleba dort ve tvaru růže kala ze sýra postup kala na slaný dort

Zapomněl/a jsem heslo