Kapustičky v bramborovém kabátku

Zeleninová jídla Doba přípravy: 10 minut vaření,15 minut příprava 25 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: 10 minut vaření,15 minut příprava 25 názorů

Suroviny 23 knedlíčků

500 g uvařených brambor (7 středně velkých)
350 g růžičkové kapusty (25 růžiček)
170 g Solamylu
12O g hrubé mouky
1 celé vejce
1/2 kl koření kurkuma
3 kl soli
1 kostka masoxu

Postup přípravy receptu

  1. Důkladně umyté brambory uvaříme ve slupce. Očištěné kapustičky dáme na 8 minut ovařit ve vodě s masoxem, poté vybereme, dáme do ledové vody ochladit (uchovají si krásnou zelenou barvu) a pak necháme v cedníku okapat.

  2. Brambory oloupeme, nastrouháme na jemném slzičkovém struhadle, přidáme solamyl, mouku, vejce, sůl a kurkumu (zabarví těsto hezky dožluta) a řádně propracujeme.

  3. Na navlhčené pracovní ploše těsto rozdělíme na dva díly a vyválíme válečky, které pak nožem nakrájíme na menší kousky.

  4. Vždy do jednoho kousku těsta nejlépe v dlani vtiskneme růžičku kapusty a hezky zabalíme, jako když děláme švestkové knedlíky.

  5. Utvoříme stejnoměrné knedlíky asi o velikosti většího pinpongového míčku a ve vroucí osolené vodě vaříme 10 minut. Po uplynutí uvedené doby vaření pro jistotu jeden knedlík vyjmeme, rozkrojíme a přesvědčíme se, je-li hotový.

  6. Uvařené knedlíky z hrnce vybereme děrovaným poběráčkem a můžeme podávat buď jako samostatný pokrm, který posypeme nakrájenou a vyškvařenou slaninkou s trochou cibule. Můžeme také podávat jako přílohu třeba k dušenému masu se šťávou.

Poznámka od kuchařky

Kurkumu dávat nemusíte, já jsem ji přidala pro hezkou žlutou barvu. V kombinaci se zelenýma kapustičkama to v závěru vypadá velice dobře. Těsto je trošku slanší, ale kapustičky i když se povaří ve vodě s masoxem jsou nasládlé chuti. Pokud vývar z kapusty už nebudete chtít upotřebit, můžete místo masoxu povařit v hodně osolené vodě, pak již není třeba těsto tolik solit. Měla jsem poslední várku kapustiček, ale až zase budou, koupím znova:-)máme ji rádi. Z uvedeného množství surovin bylo těsto na 23 knedlíků. Vařila jsem na 2 várky-12 a 11 knedlíků.

Komentáře k receptu Kapustičky v bramborovém kabátku

Předchozí 1 2

Tématické fráze: kapustičky recept zelené kapustičky kapustičky vaříme kapustičky co udělat z kapusticek růžičková kapusta v bramborovém těstě jak mám udělat kapusničky kapustičky recepty top recepty kapustičky zelené kapustičky recepty kapustičky v bramborovém těstě kapustičky s bramborem zelenékapustičky jak dlouho vařit kapustičky zelené kapustičky recept kapustičky s hovězím masem jak udělat kapusticky zelené kapustičky jako příloha zelené kapustičky jako příloha recept zelene kapustičky