Jáhlový chléb bez lepku, mléka a vajec

Suroviny

480 ml vlažné vody
2 lžíce oleje
2 lžíce jablečného octa
1.5 kávové lžičky soli
1.5 kávové lžičky cukru
250 g bezlepkové mouky Jizerka
200 g jáhlové mouky
2 lžíce instantní bramborové kaše bez mléka
1 kávová lžička chlebového koření
1 lžíce mletého lněného semínka
2 rovné kávové lžičky sušeného droždí

Postup přípravy receptu

  1. Do pekárny nalijeme vlažnou vodu, ocet, olej, sůl a cukr. Sypké suroviny nejdříve promícháme v misce a poté je přidáme do pekárny. Nakonec na mouku nasypeme sušené droždí.

  2. Pečeme na program Rychlý, Sprint nebo jiný krátký program (měl by trvat přibližně 2 hodiny). Po 10 minutách zkontrolujeme, jestli pekárna suroviny dobře promíchala a případné nedokonalosti jí pomůžeme napravit. Po upečení chléb opatrně vyklopíme a necháme vychladnout na mřížce.

Poznámka od kuchařky

Jáhly (loupané proso) mají vysoký obsah minerálních látek, hlavně draslíku, hořčíku, železa, zinku, fosforu a mědi. Z vitamínů jsou to především vitamíny skupiny B.

Věřím, že jahelnou mouku by do chleba mohli přidat i lepkáři, zvýší tím nutriční hodnotu pečiva a chlebík zase trochu ozvláštní. Jen pozor, samotná jahelná mouka velmi špatně kyne, proto je lepší ji namíchat s dalšími druhy.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Jáhlový chléb bez lepku, mléka a vajec

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: domácí jáhlový chléb chléb z jáhlové mouky jáhlové pečivo pecivo z jahlove mouky jáhelný chléb chleba z jáhlové mouky pečení z jáhlové mouky chléb z prosa jáhly recepty proso recepty jahelny chleba jak upect jáhlovy kolac pečeme z jáhlové mouky chleba z prosa chleba z jahelné mouky pečeme z jahelné mouky jahlová mouka recept peceni z jahelne mouky jsou jáhly bezlepkové proso chléb