Náš domácí "šašilik"

Vepřové maso Doba přípravy: 1 hod. 13 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 1 hod. 13 názorů

Suroviny

1 - 1,5 kg vepřové kýty
sterilované žampiony
1,75 sklenice lečo
2 větší cibule
hlavička česneku
sůl
pepř
trochu sojové omáčky
worcesteru
olej
1/2 l bujónu nebo vývaru

Postup přípravy receptu

 1. Na oleji osmažíme maso, které jsme si předem nakrájeli na velmi tenké nudličky. Osolíme a opepříme, chvíli podusíme a pak přidáme žampiony.

 2. Promícháme a přilijeme větší lečo i ze šťávou a menší bez šťávy. Přidáme nahrubo nasekaný česnek, zalijeme vývarem a dusíme dokud maso nezměkne.

 3. Jakmile je vše měkké, vmícháme 1 až 2 lžíce sojovky a worcestru, můžeme dochutit i kečupem. Chvíli ještě povaříme.

Poznámka od kuchařky

Podává se s chlebem.

Alternativy k tomuto receptu

Komentáře k receptu Náš domácí "šašilik"

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Laďka: pôvodne to bolo napísané ako šašlik, preto tá debata;-)

  Odpovědět

 • Laďka Laďka(neregistrovaná)

  Vy všichni .... !!! :-( Nebuďte na autorku jako na cizí !!!:-O Vždyť ona ví, že to není šašlik :-*, ale šašIlik !!!:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • maris maris

  Dnes jsem uvařila, přidala jsem ještě kukuřici a už jsem nedala worcester ani sojovku, protože to bylo hodně výrazné. Určitě záleží na pikantnosti leča. Bylo to dobré, dovolila jsem si přidat fotku a posílám bod:yes::-)

  Odpovědět

 • zizala zizala

  zuzanarau: Lidová tvořivost je zřejmě bezmezná :-)) Tak si tomu takhle říkejte doma, ale když jídlo nemá se šašlikem nic společného, nemělo by se na veřejném webu tak jmenovat ;-)

  Odpovědět

 • zuzanarau zuzanarau(autor receptu)

  tejaja:Tadyk tohle je jen název toho jídla ,kterému už tak říkáme řadu let opakuji pro některé není to orginál šaa´šlík jen tomu tak říkáme už řadu let:-S

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  zuzanarau: lenže je veľmi mätúce, ak budem hľadať recept na šašlik a otvorí mi toto...myslím, že niektoré názvy jedál by mali zodpovedať skutočnosti, tak, ako sa jedlo vo svetovej kuchyni volá. Jednoznačne toto šašlik nie je.

  Odpovědět

 • zizala zizala

  zuzanarau: Dovolila jsem si dát slovo šašlik aspoň do uvozovek, abychom zabránili (oprávněným) komentářům kvůli názvu ;-)

  Odpovědět

 • Kadlik Kadlik

  určitě je to dobrota, ale šašlik není dušený... :-( ... tenhle recept by asi ti lidé z Kavkazu, kteří mě uhostili pravým skopovým šašlikem, nerozdýchali..

  Odpovědět

 • zuzanarau zuzanarau(autor receptu)

  tejaja:Ahojki jj šašlík je určitě masko na jehle ale u nás se tomuhle tomu jídlu takto říká snad 20 let.;-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  ŠAšlik je mäso napichované na ihle:-O

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Z Wikipedie:
  Šašlik je nejčastěji připravován z kousků prorostlejšího masa o velikosti většího ořechu, marinovaného přes noc ve směsi červeného vína, octa a koření. Maso se napichuje samotné nebo v kombinaci s cibulí a sezónní zeleninou (na Kavkaze i s ovocem) na ploché jehly (šampury) a opéká se nad žhavým uhlím, nejlépe z břízy. Stacionární gril pro přípravu šašliku se nazývá mangal. Opečený šašlik se podává s chuťově výraznými omáčkami, zelenými bylinkami, případně zrníčky granátového jablka.

  Prosím autorku, aby slovo šašlik zaměnila za jiné. Děkujeme:-K:-K

  Odpovědět

 • AntoninZ AntoninZ

  Jano, já si to až do dneska myslel taky. No co, jen když nám chutná a tenhle recept, ať už je to cokoli, chutně vypadá.:-p

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Kdysi jsem myslela, že šašlik je guláš. Později, právě zde jsem se dozvěděla, že je to maso na jehle. Takže vlastně nevím, jak to opravdu vypadá a chutná.;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: recept na šašlíky na grilu šašlik na grilu šašlik gril na šašlik gril mangal šampury šampury mangal na saslik domaci saslik šašlik s lečem recept na šašlik z leča recept na domaci saslik příprava šašliku saslik gril leco z saslik dušený šašlik šampury na šašlik mangal gril na šašlik saslik.sk wikipedie šašlik