Mrkvová polévka s kedlubnou

Polévky Doba přípravy: 40minut 8 názorů

Polévky Doba přípravy: 40minut 8 názorů

Suroviny 6 porcí

150 g mrkve
100 g kedlubny
1 cibule
20 g hladké mouky
20 g krup (rýže)
1 dcl smetany
1 žloutek
bujón nebo masový vývar
máslo
zelená petrželová nať nebo kopr

Postup přípravy receptu

  1. Očištěnou cibuli nadrobno nakrájíme a zpěníme na rozehřátém másle, přidáme očištěnou a na hrubém struhadle nastrouhanou mrkev a kedlubnu, osmahneme, poprášíme moukou, znovu osmahneme, zalijeme masovým vývarem, podle potřeby osolíme, přidáme kroupy a uvaříme doměkka.

  2. Nakonec zjemníme smetanou, ve které jsme rozmíchali žloutek. Podáváme posypané nadrobno nasekaným koprem nebo zelenou petrželovou natí.

Poznámka od kuchařky

Místo krup můžeme použít rýži nebo nadrobno nakrájené brambory. Do polévky můžeme přidat také trochu octu a cukru a strouhaný muškátový oříšek.

Komentáře k receptu Mrkvová polévka s kedlubnou

Tématické fráze: mrkvová polévka s kedlubnou mrkvová polévka s kedlubnami mrkvová polévka s kedlubnem mrkvová polévka mrkvovo kedlubnova polévka s krupickou mrkvová polévka krémová s kedlubnou mrkvova polevka s kerlubnou mrkvova polévka s koprem polevka s kedlubnami mrkvová polévka kedlubnou a s koriandrem krémová mrkvovo kedlubnva polevka mrkvová polévka s rýží a koprem vařeni s kedlubnou mrkvová s kedlubnou polévka polévka s kedlubnou mrkvova polevka a kroupy