Smažený hlávkový salát

Zeleninová jídla Doba přípravy: 1/2 minuty + doba na přípravu přílohy 15 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: 1/2 minuty + doba na přípravu přílohy 15 názorů

Suroviny 2-3 porce

1 velký hlávkový salát (nebo 2 menší)
2 lžíce dobrého oleje (výborný je sezamový)
2 stroužky česneku
1 lžíce dobré sójové omáčky
2 lžíce rýžového vína
smažená cibulka od Vietnamců na ozdobu a dochucení

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve si připravte rýži nebo nudle, protože příprava salátu je půlminutová záležitost ;-).

  2. Nasekejte oloupaný česnek. Omyjte a nakrájejte na kusy salát. Pak ho dobře osušte - buď v odstředivce na saláty nebo papírovou utěrkou.

  3. Ve velké pánvi pořádně rozpalte olej, vhoďte do něj nasekaný česnek a maximálně 10 vteřin nechte smažit, pak ihned přidejte salát, promíchejte, aby se obalil olejem s česnekem a stáhněte ze zdroje tepla.

  4. Přilijte sójovou omáčku a rýžové víno, promíchejte a ihned podávejte s připravenou rýží nebo nudlemi. Na talíři posypte cibulkou podle chuti.

Poznámka od kuchařky

Takhle rychlé a snadné to je, zlikvidujete tím přebytek salátu ze zahrádky a i ten, kdo nemá zahrádku, v tomto období, kdy jsou saláty opravdu levné, má jednoduchou rychlou večeři.

Recept pochází z čínské kuchyně.

Zdroj: www.labuznik.cz

Komentáře k receptu Smažený hlávkový salát

Tématické fráze: smažený salát hlavkovy salat recepty hlávkový salát k večeři proč je hlávkový salát hořký hlavkovy salat recept smažená cibulka salat hlávkový salát za tepla smažený ledový salát hlávkový salát smažené hlávkové zelí pokrmy z hlávkového salátu proč je hlávkový salát hořký? nadbytek salatu recept hlávkový salát salát smažený salat hlavkovy recept recepty s hlávkoveho salátu hlávkový salát - recepty recept dobrý na hlávkový salát přerostlý listový salát