Přírodní plátek na česneku s játry na cibulce

Suroviny

Na plátky:
500 g vepřové kýty
palice česneku
pepř
sůl
2 pl oleje
1 pl oleje (na naložení masa)
hladká mouka na obalení
300 ml vývaru
Na játra:
350 g vepřových játer
4 velké cibule
3 pl oleje
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Česnek si oloupeme a nakrájíme na plátky.

  2. Vepřovou kýtu si nakrájíme na řízky, lehce naklepeme osolíme a opepříme. Skládáme do připravené misky, prokládáme nachystaným česnekem a pokapeme olejem. Zavřeme a necháme do druhého dne v lednici.

  3. Na pánev dáme rozpálit 2pl oleje.

  4. Nachystané plátky obalíme z obou stran v hladké mouce, osmažíme z obou stran na oleji,přidáme všechen česnek z misky, podlejeme vývarem a dusíme pod poklicí do měkka.

  5. Cibule si očistíme, nakrájíme na hrubší půlkolečka.

  6. Játra si omyjeme, nakrájíme na kousky.

  7. Na pánev si dáme rozpálit olej, na něm krátce orestujeme nachystané cibule, přidáme játra, opepříme stáhneme teplotu a restujeme do měkka.

  8. Játra musíme hlídat, jakmile z nich po píchnutí vidličkou nevytéká krev, máme hotovo a odstavíme. Jinak nám játra tvrdnou.

  9. Hotová játra odstavíme a po chvilce cca 2 minuty osolíme promícháme a ještě chvilku necháme stát.

Poznámka od kuchařky

Podáváme s rýží. Na plátky masa vrstvíme játra s cibulkou.

Komentáře k receptu Přírodní plátek na česneku s játry na cibulce

Předchozí 1 2

Tématické fráze: přírodní vepřový plátek na česneku přírodní vepřová játra prirodni veprova jatra na cibulce jatra prirodne jatra plátky přírodní vepřové maso na česneku přírodní řízek na česneku přírodní plátky z jater přírodní vepřová játra s cibuli vepřový játra sos jak na přírodní plátek do měkka vepřovy platek s jatrovy přeliv prirodni vepřová jatra plátky vepřová játra přírodně na cibulce plátek z jater játrové plátky rizky na cibulce prirodní na jatry vepřový játra,přírodně jatrove prirodni platka