Sýrovo-šunková roláda

Suroviny

12-19 plátků tvrdý sýr
200 g šunka
Náplň:
libeček
2 lžíce majonéza nebo tatarka
1 lžíce hořčice
200 g pomazánkové máslo
3 vejce natvrdo

Postup přípravy receptu

 1. Nejdříve si připravíme pomazánku. Rozmícháme veškeré suroviny patřící do náplně. To znamená najemno nastrouhaná vajíčka, hořčici, majonézu, máslo a libeček. Místo libečku můžeme použít také petrželku nebo pažitku. Kdo chce, může trošku přisolit, ale myslím, že není nutné.

 2. Na plech si položíme buď alobal nebo pečící papír a na něj naskládáme plátky sýra tak, aby se překrývaly zhruba 1 cm. Vložíme do vyhřáté trouby na 150 °C a počkáme, až se sýr rozehřeje a v místech překrytí se spojí.

 3. Vytáhneme z trouby a sýr i s alobalem nebo pečícím papírem stáhneme z plechu na vál. Sýr pokryjeme plátky šunky, rozetřeme pomazánku a na kraj položíme několik proužků červené papriky. Poté svineme pevně do rolády, tu zabalíme do pečícího papíru a necháme v lednici zatuhnout nejlépe do druhého dne.

 4. Druhý den krájíme ze sýrové nepečené rolády asi 1 cm hrubé plátky a podáváme s pečivem.

Komentáře k receptu Sýrovo-šunková roláda

 • Zdena z JM Zdena z JM

  Nezlobte se,ale ta fotka je hrozná.

  Odpovědět

 • nofrona nofrona

  Milá Lucinko, určitě nechci tvé recepty hanět. Já sama tuto roládu i metrové řezy dělám, ale není třeba přidávat recepty, které jsou tu několikrát, stačí použít vyhledávač a přidat fotku k již napsanému receptu. Sama s vyhledávačem někdy bojuji, ale zrovna tyto recepty se dají najít dobře;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: sýrovo šunková roláda sýrová roláda se šunkou sýrové roládky narozeninové sýrová roláda nepečená sýrová roláda šunková roláda pomazánka do sýrové rolády šunková roláda se sýrem sýrovošunková roláda pomazánky do sýrové rolády šunková rolada recept sýrová roláda nepečená sýrové roládky lucie sunková sunkove rolady nepečené sýrové rolády pomázánka na sýrovou roládu sýrovošunková roláda nepečená výborná sýrová roláda sunková roláda nepečená