Kuřecí pletýnky

Drůbeží maso Doba přípravy: 60 minut 7 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 60 minut 7 názorů

Suroviny 3 porce

2 kuřecí prsa
1 plátek másla
asi 1 lžíce koření na kuře

Postup přípravy receptu

  1. Z kuřecích prsou oddělíme krátký sval, který už nebudeme krájet. Prso podélně nakrájíme na 3-4 pruhy, druhé prso také tak.

  2. Jednotlivé díly kuřecího masa posypeme z obou stran kořením.

  3. V zapékací formě opatrně rozpustíme máslo.

  4. Tři proužky dáme na sebe a konec zpevníme párátkem. Poté proužky kuřecího masa upleteme jako vánočku a konec zajistíme párátkem. Povrch kuřecí pletýnky ještě opět posypeme kořením a položíme ji do rozpuštěného másla.

  5. Formu dobře zakryjeme alobalem a vložíme do vyhřáté trouby na 170°C a pečeme asi 45 minut. Poté alobal odstraníme, pletýnky polijeme výpekem a dáme asi na 5 minut ještě zapéct. Před podáváním párátka odtraníme. Podáváme s bramborovou kaší.

Komentáře k receptu Kuřecí pletýnky

Tématické fráze: jak krajet kuřecí prsa jak krájet kuřecí maso kureci vánočka krájení kuřecích prsou kuřecí prsa jako vánočka krájení kuřecího masa kuřecí prsa krájení pletynka s masa kureci maso jako vanocka masová pletýnka postup na krájení řízků kuřecí pletýnka z masa kuřecí díly kuřecí díly vánočka z kuřecího masa jak krájet kuřecí z kuřecích prsou pletýnka recept na pletýnky kuřecí prsa krájení na plátky jak se kraji kureci prso