Bůčkové nudličky

Suroviny

300 g bůčku
250 g česnekových výhonků
1/2 salátové okurky
sůl
lžička cukru
lžíce octa
3 lžíce sójové omáčky
Vegeta

Postup přípravy receptu

 1. Bůček nakrájíme na nudličky a ty škvaříme na suché teflonové pánvi, až pustí tuk.

 2. Pak přidáme 3cm dlouhé kousky česnekových výhonků, mírně osolíme a opékáme 7-10min.

 3. Dál přidáme na silnější kousky krájenou okurku a necháme ještě chvilku vařit.

 4. Hotové dochutíme cukrem, octem, sójovou omáčkou a vegetou.

Poznámka od kuchařky

Česnekové výhonky doma používáme jako náhražku bambusových výhonků.....musí se stříhat z rostlin (česnek paličák) ještě nedřevnaté, pak je nůžkami nastříhám na kousky a uchovávám v pytlících v mrazáku.

Komentáře k receptu Bůčkové nudličky

 • rebeka rebeka

  tahle parádička mi unikla:-8no jo,ale kde vezmu ty výhonky:-S:-?v mrazáku je nemám a než bude česnek,tak se uslintám:-S:-D:-D:-Dale bodík ti,milá cathleen, posílám a receptík ukládám;-):-K:yes:

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(autor receptu)

  Děkuju za obrpochvalu i fotečku, Zuzko:-K

  Odpovědět

 • suzanna suzanna

  Cathleen, tohle je vinikající papáníčko. Trošku jsem se bála těch česnekových výhonků, ale zároveň mě to lákalo, až jsem se nakonec odhodlala a bylo to vážně výborné:yes:, vůbec nelituju.
  Použila jsem kousek domácího uzeného špeku, kousek domácího uzeného bůčku (libového) a zbytek kotlety, který se mi válel v lednici a musím říct, že to bylo jedno z nejlepších jídel, co jsem kdy jedla.I přítel si moc pochvalovat. Ty česnekové výhonky se opekly krásně do křupava a díky uzenému masíčku to bylo úžasně dochucené.
  Cathleen, děkuji ti za recept a hlavně za inspiraci k použití suroviny, která by mě jinak ani nenapadla:-O. Máš za to u mě velké plus a bod jako hrom:-K Díky a posílám fotku.

  Odpovědět

 • BILKOVAI BILKOVAI

  Děvčata, už roste i česnáček /medvědí česnek/:-*:-p;-):-):-D:-)):yes:

  Odpovědět

 • jahoda jahoda

  to je ale chuťovka!, česnekovou nať dávám ráda i do polévek, už aby byla (už vystrkují růžky:-D), musí být dobré:yes:4

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, teď si příjdeš s česnekovýma výhonkama:-// tak vydrž, jdu těm do špajzu domluvit, aby už něco vypustily.:-( Však je skoro jaro, ne?:-)):-D:-)) Každý rok jich mám hafo na zahradě, ale bohužel i mražené zasoby jsou už fuč:-/ Ale jinak, no, nádhera a ukládám, až si ten česnek v té špajzce dá říct, nebo, až bude na zahradě.;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: česněkové výhonky bažantí nudličky využití česnekových vyhonku nudličky z bučku nudlicky z bažanta nudličky do polévky vepřové a la bažant vepřová panenka nudličky vepřové ala bažant zbytek uzeného bůčku recept co z česnekových výhonku vepřové a la bažant - recept vepřové s česnekovými výhonky česnekové výhonky recepty recept vepřové ala bažant cesnekovy vyhonky česneková nať využití salátové výhonky recept česnekové výhonky využití cesnek vyhonky recept