Labneh

Suroviny

1 velký Choceňský jogurt
Na naložení:
česnek
bylinky
celý pepř
hrubozrnná sůl
bobkový list
olivový olej

Postup přípravy receptu

  1. Do cedníku (sítkového) si dáme kousek plátna, já jsem si rozstříhala jednu látkovou plenu, podložte dostatečně velkou miskou, aby mohla odkapávat syrovátka, vyklopte jogurt a nechte minimálně 12 hodin vykapat. Pokud chcete tuhý labneh, aby se z něj daly tvarovat kuličky, nebo nočky, nechte odkapat 24 hodin.

  2. Pokud chceme labneh naložit, utvoříme kuličky, nebo pomocí dvou lžiček nočky, dáme do uzavíratelné sklenice, kde jsme si na plátky nakrájeli česnek, na jemno bylinky, pár zrníček pepře a soli, bobkový list a zalijeme olivovým olejem. Necháme odležet aspoň přes noc.

  3. Labneh se může použít i do pomazánek, pokud ho vyšleháme s kouskem másla, máme něco na způsob pomazánkového másla, může se použít místo Philadelphie do cheesecake dortu, do sladkých pomazánek, sladká verze může sloužit jako základ do krémových dezertů s ovocem.

  4. Já používám Choceňský jogurt, je 10%, může se ale použít jakýkoliv bílý jogurt, jen pokud je jen 3%, tak doporučuji do jogurtu před odkapáním vmíchat smetanu ke šlehání, výsledný sýr pak bude jemnější.

Poznámka od kuchařky

Sice už tu recept je http://www.toprecepty.cz/recept/26551-domaci-lucin... ale určitě někoho bude zajímat, na co všechno se Labneh může použít.

Komentáře k receptu Labneh

Tématické fráze: domácí sýr labneh labnech domácí labneh naložený labneh jogurtový sýr labneh nakládaný sýr labnech labdeh domácí labneh lahneh nakládaný labneh labdeh recept krémový sýr labneh labneh z bílého z jogurtu domácí sýr z jogurtu labneh recept na domácí sýr labdeh sýr lambneh lebneh sýr lebneh syr labneh z kefiru labneh syr z jogurtu