Jemná houbová polévka

Polévky Doba přípravy: 40min 4 názory

Polévky Doba přípravy: 40min 4 názory

Suroviny 4 porce

1 miska hub (menší, nadrobno pokrájených)
2 brambory
1 l vody
200 ml smetany na vaření (12%)
1 kostka zeleninového bujónu
mletý kmín
4 kuličky celého pepře
sůl
máslo (na jíšku)
mouka (na jíšku)

Postup přípravy receptu

 1. Houby a nadrobno nakrájené brambory dáme do většího hrnce a zalijeme vodou, přidáme pepř, kmín a bujón a dáme vařit. Vaříme asi 30 minut.

 2. Z mouky a másla uděláme jíšku a dáme do polévky. Nakonec vlijeme smetanu a cca ještě 10 minut provaříme. Dle chuti ještě dosolíme.

Poznámka od kuchařky

Přestože je polévky jen litr, je vhodné použít větší hrnec než je 1litr, to proto, aby houby měly dost místa na provaření a nepřipalovaly se na dno.

Komentáře k receptu Jemná houbová polévka

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  dělávám také tuhle dobrotu:yes::-D já začínám jíškou, kterou zaliji vodou (vývarem)a když se začne vařit, tak přihazuji ostatní ingredience :-D jíška tak má příležitost se pořádně provařit;-)

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

 • anonym anonym(neregistrovaný)

  Proč všichni do všeho cpou ty nezdravé hnusné bujóny....vždyt se dají nahradit spousty jinýma potravinama, jen mi to přijde trošku škoda :-) Nic proti receptu :yes:toprecepty.cz

  Odpovědět

 • cekrops cekrops

  Houbovó polívku mám nejradši.....Ale když bych šel zítra na houby , tak bych stejně asi houby našel - znám se :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: bílá houbová polévka jemná houbová krémová polévka houbová polévka recept houbová polévka houbová polévka s bramborem bílá houbová polévka s bramborem recept na houbovou polévku houbová polévka bez smetany houbová polévka s bramborami houbova polevka top recepty houbová polevka s brambory houbova polevka bez brambor houbová polěvka bez bez smetany top recepty houbová polévka houbová polévka bílá recepty houbova polevka houbová polévka s bramborem bez jíšky bílá houbová polévka recept recept na bílou bramborku-polívku sváteční houbová polévka