Červená řepa s fazolovými lusky a rýží

Suroviny

1 menší červená řepa
anýz
kmín
bobkový list
hrst mražených fazolových lusků
rýže
pažitka

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve uvaříme řepu. Do hrnce dáme vodu, kterou přivedeme k varu. Osolíme, přidáme bobkový list, kmín, anýz a neoloupanou řepu.

  2. Vaříme pod pokličkou asi 1 hodinu. Během toho musíme do hrnce přidávat vroucí vodu (z rychlovarné konvice), protože se voda bude rychle vypařovat a řepa by tak po čase nebyla zcela ponořena.

  3. Po uvaření řepu oloupeme a nakrájíme na kostičky. V jiném hrnci si připravíme lusky. Dáme je asi na 10 minut do vroucí osolené vody.

  4. Kousky řepy a lusky smícháme s uvařenou rýží a podáváme posypané pažitkou :-) Můžeme posypat i sýrem.

Komentáře k receptu Červená řepa s fazolovými lusky a rýží

Tématické fráze: červená řepa mrazena mražená červená řepa červená rýže recepty červená řepa recepty červená řepa s rýží ryze s červenou řepou brambory rýže červená řepa recepty červená rýže recept zelené fazolové lusky s červenou řepou červena řepa s s rýží červená řepa zamražená salát z červené řepy a fazolovych lusku mražená uvařená červená řepa bramborový salát s dýní a fazolovými lusky cuketa s fazolovými lusky bramborový salát s fazolovými lusky salát červená řepa +fazolové lusky salát s fazolovými lusky www co s fazolovými lusky rýže červená recepty