Čokoládový koláč s ořechovou pusinkou

Moučníky Řezy Doba přípravy: pečení cca 50 - 55 min 21 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: pečení cca 50 - 55 min 21 názorů

Suroviny

Těsto:
90 g hnědého cukru
70 g másla
150 g hořké čokolády
3 velká vejce (žloutky a bílky zvlášť)
1 lžička rumu
1 lžička vanilkového extraktu
špetka soli
Oříšková pusinka:
110 g krupicového cukru
80 g mletých ořechů
50 g hrubě nasekané čokolády
2 velké bílky
1 lžička kukuřičného škrobu
1 lžička citronové šťávy
špetka soli
máslo na vymazání formy
krupička na vysypání formy

Postup přípravy receptu

  1. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a necháme vychladnout. Kulatou, ale klidně jakoukoliv jinou, formu vymažeme máslem a vysypeme dětskou krupičkou (použila jsem dortovku 24 cm). Změklé máslo vyšleháme s hnědým cukrem dohladka a jeden po druhém zašleháváme žloutky. Mezi přidáním každého žloutku šleháme do hladké a nadýchané pěny. Pomalu zašleháme vychladlou rozpuštěnou čokoládu, vanilkový extrakt a rum. Ze tří bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a pomalu, lehkým obracením stěrky zamícháme do čokoládové směsi. Vylejeme do připravené formy a pečeme v troubě na 170°C cca 20-25 minut.

  2. Mezitím si připravíme ořechovou pusinku.

  3. Smícháme mleté ořechy a nasekanou čokoládu se škrobem. Dva bílky vyšleháme s citronovou šťávou a špetkou soli do pěny. Postupně zašleháváme krupicový cukr a šleháme, dokud sníh není tuhý, cca 8 minut. Zlehka vmícháme do sypké směsi.

  4. Na upečený koláč naneseme stěrkou sněhovou pusinku(nebo sněhem naplníme cukrářský sáček, ale vzhledem ke kouskům čokolády a ořechů se mi do toho nechtělo) a ještě pečeme asi 25 - 30 minut, dokud vršek není lehce nahnědlý a křupavý. Hotový koláč necháme ve formě chvilku vychladnout, pak jemně uvolníme kraje (pokud je nutné), sundáme ráfek a necháme dobře vychladnout.

Poznámka od kuchařky

Recept z vánočního dvojčísla "Chuť a styl".

Komentáře k receptu Čokoládový koláč s ořechovou pusinkou

Předchozí 1 2

Tématické fráze: kolac s cokoladou a orechy čokoládový koláč recept ořechové koláče ořechové pusinky koláč s čokoládovo ořechovou dort se sněhovýma pusinkama čokoládový koláč čokoládový tvarohový koláč s ořechy dort se sněhovými pusinkami cokoladovy kolac s orechy koláč s ořechy a čokoládou kolac sorechy a cokoladou koláč ořechy čokoláda cukroví s ořechovou pusinkou recept s pečenými pusinkami dort s ořechovými pusinkami recept na čokoládový dort s pusinkami