Makrela na grilu

Suroviny 1 porce

200 g makrely (čerstvá nebo mražená)
rozmarýn čerstvý
tymián čerstvý
oregano čerstvý
pažitka čerstvý
koření na ryby bez soli
citronová šťáva
plátky citronu

Postup přípravy receptu

 1. Rybu důkladně omyjeme, odřízneme hlavu a ocas. Celou rybu pokapeme citronovou šťávou zvenku i zevnitř. Posypeme kořením bez soli. Čerstvé bylinky poskládáme do svazečku a vložíme do ryby.

 2. Rybu položíme na středně rozpálený gril (ideálně elektrický apod.) nebo ji můžeme zabalit do alobalu a vložíme na klasický gril s uhlíky.

 3. Po několika minutách otočíme; pokud se maso odděluje, můžeme rybu rozevřít na půl, vyjmout skelet a dopéci. Podáváme jako oběd nebo večeři se zeleninovou oblohou, salátem, v udržovacím režimu s celozrnným pečivem.

Poznámka od kuchařky

Autorem je brněnský Institut redukce a prevence nadváhy kompliment®, který pomáhá snižovat tělesnou hmotnost zejména pomocí úpravy stravování. Tato doporučení pro redukci a udržení váhy vychází ze zásad Světové zdravotnické organizace a z 22 letých zkušeností.

Komentáře k receptu Makrela na grilu

 • Jindra Jindra(neregistrovaná)

  I odborníci z oboru gastronomie právě u ryb připouštějí i větší množstvi soli. S chuťovými pohárky to asi nebude mít nic společného.
  Je to jen otázka chuťi.:-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Jindra: Ale môže...pokiaľ nemá človek pokazené chuťové bunky nadmierou soli. ;-)

  Odpovědět

 • Jindra Jindra(neregistrovaná)

  Ryba bez soli v jakékoli podobě nemůže být dobrá.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  :-p mńam..

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Makrelu grilujeme každoročně, zahajujeme tím prázdniny :-))
  Koření na ryby nepoužívám, ale bez trochy mořské soli si rybu neumím představit :-8 Z bylinek přidávám ještě hladkolistou petržel a meduňku.

  Odpovědět

 • ella1 ella1

  mám ráda ryby a makrela na grilu nemá konkurenci:-p přesto si ale nedokážu představit maso bez alespon minimum soli...přesto dávám bodík,ukládám a vyzkouším....ale drobátko soli tam přidám;-)

  Odpovědět

 • MIKIKE MIKIKE

Tématické fráze: makrela na grilu makrela na grilu recept makrely na grilu makrela na gril recept příprava makrely na gril makrela na grilu,recept koreni na makrely makrela na gril recept na makrelu na gril příprava makrely na grilu makrely na grilu recept gril na makrely recept makrela na grilu koření na makrelu makrely na gril recept na makrelu na grilu cerstva makrela makrela gril makrela recept makrela na grilu recepty