Kávový bezlepkový dort s rumem

Suroviny

6 vajec
120 g krupicového cukru
150 g jemně strouhaných vlašských ořechů
2 lžičky mleté zrnkové kávy
náplň:
meruňkový džem
2 lžíce rumu
400 ml smetany ke šlehání
2 lžíce moučkového cukru (použít lze ztužovač)
na dozdobení:
jemná instantní káva

Postup přípravy receptu

 1. Nenechte se „rozhodit“, že v dortu není ani gram mouky; nahradily ji ořechy a mletá káva, která zde navrch plní úlohu koření. Opatrnost je pak na místě při prokrajování upečeného korpusu i při manipulaci s oběma pláty.

 2. A po jejich potření džemem s trochou rumu (viz náš tip) si dejte malou pauzu, aby vrstvy mohly zaschnout. Otálet naopak nemusíte, jakmile přidáte dovnitř šlehačku a potřete jí i celý dort. Klidně se pak pusťte hned do mlsání!

 3. JAK NA TO: Z oddělených bílků vypracujte měkký sníh a zašlehejte do něj odvážený cukr. Dále do pěny zašlehejte žloutky (jeden po druhém) a zvolna vmíchejte stěrkou strouhané ořechy smíchané s mletou kávou.

 4. Lehké těsto nalijte do formy o průměru 22 cm, jejíž boky jste potřeli máslem a dno vyložili papírem na pečení, a korpus upečte v troubě vyhřáté na 160°C (cca 20 až 30 minut).

 5. Zchladlý z formy uvolněte, stáhněte z něj papír a opatrně ho 1x prokrojte.

 6. Spodní díl potřete meruňkovým džemem, který jste prohřáli např. v mikrovlnce a smíchali s tuzemákem, a po zchladnutí přidejte vrstvu šlehačky (smetana vyšlehaná s trochou cukru, živočišnou zpevněte pro jistotu ztužovačem). Přiklopte druhý plát, jeho povrch můžete rovněž tence potřít džemem a celý dortík nakonec upravte hladce šlehačkou.

 7. Povrch přes šablonu poprašte instantní kávou, okraj případně dozdobte zbylou vyšlehanou smetanou a dortík hned podávejte.

 8. NÁŠ TIP: Po prokrojení upečeného zchladlého piškotu nezapomeňte na potěr horkým džemem smíchaným s rumem (tuzemák), který zatáhne póry a zabrání promáčení korpusu šlehačkou.

Poznámka od kuchařky

Podrobný fotonávod s postupem step by step najdete ZDE:

www.hobbymanie.tv/clanek/kavovy-bezlepkovy-dort-s-...

Recepty na další dobroty najdete ZDE:

http://www.hobbymanie.tv/rubrika/mlsarna

K AUTORSTVÍ: Všechny recepty, které vám zde pro Vaši inspiraci předkládáme, jsou výsledkem mnohaleté, někdy až detektivní práce týmu lidí, v němž má každý svůj úkol. Kolegové jezdí po ČR i SR, navštěvují kuchařky, pekařky, cukrářky, dortářky či perníkářky (totéž ovšem i v mužském rodě), jejichž mnohdy celoživotní dílo zná často jen jejich nejbližší okolí. Fotografují krok za krokem jejich postupy, naslouchají radám, následně všechno sepíšeme. Další pátrají v archivech a snaží se realizovat dávné, ještě rukou psané recepty našich babiček, pra a praprababiček, stejně jako ty od dávných slavných mistrů svého řemesla. Respektujeme přání některých tvůrců, kteří nechtějí být jmenování, všichni však souhlasí se zveřejněním našim prostřednictvím.

Komentáře k receptu Kávový bezlepkový dort s rumem

 • jarkave jarkave

  :-):-) 3 bodík:yes:

  Odpovědět

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  krásný a lahodný dortík:yes::-D ten potěší každého a především bezlepkáře;-)

  Odpovědět

 • srettka srettka

  Skvělé, krásný brzlepáček. Líbí se mi absence mouky;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: bezlepkový dort na přání bezlepkový dort ostrava bezlepkové dorty ostrava bezlepkový dort recept tuzemák kávový dortovy korpus s rumem je rum bezlepkový co obsahuje bezlepkovy dort kavovy dort recept je rum bezlekový bezlepkový kávový korpus kávový dort recepty na bezlepkové dorty recepty na bezlepkový dort bezpepkový dort ostrava bezlepkove dorty ostravak korpus na dort s rumem recept na bezlepkové dorty recepty je tuzemák bezlepkovy bezlepkové dorty recepty