Květákovo-bramborová krémová polévka

Polévky Doba přípravy: 30 minut 0 názorů

Polévky Doba přípravy: 30 minut 0 názorů

Suroviny 4 porce

300 g květáku (cca 1/3 hlávky)
200 g brambor (cca 2 středně velké)
smetana ke šlehání dle chuti (použila jsem přibližně třičtvrtě decky)
vývar nebo voda dle potřeby
na špičku lžičky muškátového oříšku a kurkumy k dochucení
2 snítky libečku (nemusí být)
sůl dle chuti

Postup přípravy receptu

  1. Květák oberte na drobné růžičky, brambory nakrájejte na větší kostky, a zalijte vývarem či vodou tak, aby vše bylo ponořené, ale ne více. Osolte (myslete na to, že brambory "sežerou" soli docela hodně), přihoďte voňavý libeček a vařte do změknutí obojího, asi 10 minut.

  2. Pokud se vám zdá, že máte vody přebytek (což je docela pravděpodobné), raději jí trošku odlijte a ponechte stranou, lehce si polévku naředíte zpátky. Zbytek rozmixujte na hladké pyré a hrnci opět přiveďte k varu.

  3. Zjemněte smetanou ke šlehání, případně přidejte zpátky vodu, a dochuťte nastrouhaným muškátovým oříškem a také kurkumou, která dodá polévce kromě vůně také žlutější barvu. V případě potřeby dochuťte ještě další solí či troškou prolisovaného česneku.

  4. Servírovat můžete třeba s česnekovými krutony a lněným semínkem, jako já na fotografii.

Poznámka od kuchařky

Tento a všechny další mé recepty nejen pro děti najdete na blogu: http://www.mamavkuchyni.cz

Komentáře k receptu Květákovo-bramborová krémová polévka

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: bramborová polévka s kvetakem kvetakovo zampionova polevka kremove polevky kvetakovo krémová polévka bramborova kremova polevka recept na kvetakovo bramborovou polevku kvetakovo mrkvova polevka květákové kremova květákovobrokolicová krémová polévka polívka krémová květakovo brokolicova krémová bramboračka videorecept kvetakovo smetanova polevka květákovo smetanová polévka recept květakový krém polévka kvetakovobramborova polevka brokolicovo kvetakovy krém videorecept kvetakovo kremova polévka recept brambrova polevka s kvetakem krémová bramborová polévka květákovobramborová polévka recept