Máslové bramborové pagáčky

Suroviny

220-230 g vody
lžička cukru
45 g oleje
50 g zakysané smetany (14%)
400 g hladké mouky
100 g pšeničné chlebové mouky
1,5-2 lžičky soli
10 g čerstvého droždí
na provalování:
100-120 g másla
200 g vařených jemně strouhaných brambor
na povrch před pečením:
vejce
sezam
hrubozrnná sůl

Postup přípravy receptu

  1. z trochy vody, cukru, mouky a všeho droždí (vše z přichystaných, odvážených surovin) umícháme kvásek, který necháme asi 20 minut kynout.
    Přidáme zbytek všech surovin a uhněteme těsto, které zakryté v míse dáme asi na 30 minut do lednice.

  2. Pak těsto rozválíme na obdélník, potřeme máslem, posypeme strouhanými brambory a přeložíme jako listové – na třetiny ze šířky a pak na třetiny po délce. Složené v míse zakryjeme a dáme zas na 30 minut do lednice.
    Nakynuté těsto pak z lednice vytáhneme, na lehce pomoučeném stole rozválíme a poskládáme a naposledy dáme odpočinout a kynout do lednice. Je třeba válet opatrně, aby se těsto neprotrhlo.

  3. Vykynuté těsto vytáhneme, rozválíme na tloušťku asi 1,5-2 cm a nakrájíme nožem na čtverečky (popř. vykrájíme formičkou pagáčky – podle zvyklostí).
    Všechny pagáčky uložíme dokynout na plech, potřeme je vejcem, posypeme hrubou solí a pak upečeme ve vyhřáté troubě (200°C).

Poznámka od kuchařky

Magdalenka mě naučila místo vykrajování koleček rozválené těsto nařezat na čtverečky. Je to rychlejší a nezbývají žádné odkrojky těsta.

Pekárnománie -> http://www.pekarnomanie.cz/bramborove-pagacky/

Komentáře k receptu Máslové bramborové pagáčky

Tématické fráze: bramborové pagáče bramborove sušenky bramborove pagacky bramborove pagacky pagačky škvarkové pagáčky se strouhaným bramborem sýrové pagačky