Hovězí kližka na kopru v pomalém hrnci

Pomalý hrnec Doba přípravy: 4 hodiny pomalení na II. stupni 15 názorů

Pomalý hrnec Doba přípravy: 4 hodiny pomalení na II. stupni 15 názorů

Suroviny 4-5 porcí

900 g hovězí kližky vcelku (nejlépe celistvý podlouhlý kus)
250 g syrových brambor
150 ml vývaru nebo vody
300 ml smetany
1 velká cibule
3 lžíce čerstvého nakrájeného kopru
1 lžička oleje
1 tenký plátek másla
sůl
mletý pepř
cukr a ocet na dochucení

Postup přípravy receptu

  1. Oloupané brambory nakrájíme na drobné kostky a dáme je do kameninové nádoby pomalého hrnce.

  2. Do opláchnutého a osušeného masa vetřeme trochu soli a pepře a pro lepší držení tvaru maso utáhneme dvojitou nití nebo kuchyňským provázkem.

  3. V pánvi, na rozehřátém oleji s máslem zprudka ze všech stran opečeme maso a po opečení ho přemístíme na brambory do hrnce.

  4. Pánev vypláchneme horkým vývarem (vodou) a nalijeme do hrnce. Povrch masa zasypeme nakrájenou cibulí, hrnec přiklopíme poklicí a zapnutý na II. stupeň vaříme 4 hodiny.

  5. 10 minut před koncem vaření dáme do hlubšího kastrůlku smetanu a až začne vřít, přidáme k ní nakrájený kopr. Mírně osladíme, okyselíme a slabým varem provaříme 3 minuty.

  6. Z pomalého hrnce vyndáme měkké maso, které uchováme v teple. Celý obsah hrnce rozmixujeme ponorným mixérem, přilijeme horkou, ochucenou smetanu s koprem, a všechno vařečkou promícháme.

  7. Maso zbavené nití nakrájíme na porce a podáváme s omáčkou a vařenými brambory.

Poznámka od kuchařky

Mouka na zahuštění není zapotřebí, brambory a cibule po rozmixování na hustotu omáčky postačí.

Komentáře k receptu Hovězí kližka na kopru v pomalém hrnci

Tématické fráze: hovězí kližka v pomalém hrnci klizka v pomalém hrnci pomalý hrnec kližka recepty hovězí v pomalém hrnci recepty z kameninoveho hrnce hovězí na kopru hovězí kližka recepty kameninový hrnec recepty pomalý hrnec kameninový hovězí maso v pomalém hrnci hovězí kližka na kopru kližka pomalý hrnec pomalý hrnec recepty recepty v pomalém hrnci kližka v pomalém v pomalém hrnci hovězí vývar v pomalém hrnci koprová omáčka s hovězím masem v pomalém hrnci kameninový pomalý hrnec kližka v v pomalém hrnci hovězí z vývaru