Jednoduše marinovaný kuřecí řízek

Suroviny

2 větší kuřecí prsa
2 lžíce zakysané smetany
1 lžíce hořčice
2 lžíce nasekané pažitky
sůl
pepř
strouhanka
vejce
tuk na smažení

Postup přípravy receptu

  1. Připravené maso příčně rozřízneme, ale nedokrojíme. Rozevřeme jako knihu a přes mikrotenový sáček maso naklepeme. Osolíme a opepříme.

  2. Smícháme smetanu, hořčici a pažitku. Maso marinádou potřeme a uložíme do druhého dne do lednice. Před smažením řízky vytáhneme 1/2 hodiny předem.

  3. Přebytečnou marinádu lžíci otřeme a maso obalíme ve strouhance, pořádně ji přitlačíme. Vejce rozšleháme a řízky v něm protáhneme.

  4. Ihned vkládáme do rozehřátého tuku a smažíme pozvolna z obou stran do zlaté barvy. Podáváme s vařenými brambory nebo kaší a zeleninovým salátem.

Komentáře k receptu Jednoduše marinovaný kuřecí řízek

Tématické fráze: marinované kuřecí řízky kuřecí řízky marinovaný kuřecí řízek marinovaný řízek přírodní marinovane kuřecí rizky marinované řízky kuřecí řízek recept na marinované kuřecí řízky kuřecí řízky jinak marinované kuřecí řízky v troubě kuřeci řizky marinovane kuřecí řízky recepty prirodni kureci rizky marinované přírodní kuřecí řízky z trouby nejlepší kuřecí řízky připravené v troubě jednoduché řízky marinované kuřecí řízky z trouby marinovaný kuřecí řízek jinak kureci rizky jednoduchy recept kureci rizky marinovane v zakysané smetaně