Pohanka s májovkami

Suroviny

hrnek pohanky
miska čirůvek májovek
50 g másla
3 lžíce oleje
velká cibule
půl lžičky kmínu
3 stroužky česneku
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Pohanku na sítu propláchneme, v hrnci zalijeme vodou (asi 2 cm nad pohanku) a přivedeme k varu. Pak vypneme, promícháme a přikryté necháme vsáknout zbytek vody.

 2. Na másle a trošce oleje osmažíme dozlata nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme očištěné a pokrájené houby, osolíme, přidáme i rozetřený česnek a kmín. V případě potřeby můžeme dát lžíci vody a podusíme do měkka tak, aby se všechna voda vypařila.

 3. Do pohanky dáme lžíci oleje, aby se nelepila k sobě a promícháme s houbami. Podle potřeby dosolíme a opepříme.
  Můžeme podávat třeba se zelným salátem.

Poznámka od kuchařky

Našla jsem pod topoly spoustu májovek, tak jsme zahájili sezonu.

Komentáře k receptu Pohanka s májovkami

 • yanull yanull(moderátorka)

  Tento recept mi trochu připomíná houbového kubu a toho já můžu, pohanka by byla, ovšem májovek je třeba a ty nemám, tak se budu pouze kochat ;-):-8:yes:

  Odpovědět

 • maris maris

  Nemám ráda,když někdo provokuje houbama už od května:-p, ale určitě by mi chutnalo;-)<3

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Pěkný receptík;-):yes:já mám ještě z loňska v mrazáku májovky,letošní mi posekali sekačkou,tak nemám čerstvé,ale receptík se mi hodí,alespoň ty loňské upotřebím:-p

  Odpovědět

Tématické fráze: recepty z pohanky pohanka recepty co z houbama májovkama recepty z májovek majovky recepty recepty s z pohanky pohanka v receptech májovky recept čiruvka majovka recepty houby májovky-recepty recept na májovku čiruvka majovka top recepty majovky houby recepty recept na houby májovky recepty s májovkama pohanka obecná recept