Hovězí ve švestkové omáčce s červeným vínem

Suroviny

600 g hovězího masa z kýty
60 g šunky
5 stroužků česneku
2 cibule
sůl
pepř
5 hřebíčků
12-15 sušených švestek (bez pecek)
400 ml suchého červeného vína
hladká mouka na obalení masa
olej

Postup přípravy receptu

 1. Polovinu šunky nakrájíme na dlouhé hranolky a prošpikujeme s nimi na několika místech maso. Česnek oloupeme, jeden stroužek si odložíme, ostatní stroužky podélně překrojíme a také je napícháme do masa.
  Špalík masa osolíme, opepříme a obalíme v mouce.

 2. V hrnci, nejlépe litinovém, rozehřejeme olej a maso prudce ze všech stran opečeme. Vyndáme z hrnce a do zbylého oleje vhodíme cibuli nakrájenou na kostičky, osmahneme, vrátíme maso, přidáme i švestky opláchnuté horkou vodou, hřebíček, odložený stroužek česneku nakrájený na plátky a podlijeme vínem.
  Necháme pomalu dusit na mírném ohni, občas zkontrolujeme a promícháme, je-li třeba, podlijeme trochou horké vody.

 3. Když je maso už opravdu měkké, vyjmeme ho z hrnce, vyndáme i hřebíčky, omáčku krátce projedeme ponorným mixérem a přimícháme zbytek šunky nakrájený na malé kousky. Necháme prohřát a vypneme.
  Maso nakrájíme na plátky a můžeme podávat.
  Podáváme s bramborovými kroketami, noky nebo bramborovým knedlíkem.

Komentáře k receptu Hovězí ve švestkové omáčce s červeným vínem

Tématické fráze: hovězí se švestkovou omáčkou svestkova omacka s cervenym vinem svestkova omáčka s vinem omáčka z červeného vína hovězí na červeném víně se švestkami hovězí maso se švestkovou omáčkou hovězí maso na švestkové omáčce hovezi na se švestkami švestková omacka s hovězím masem hovězí se švestkami a červeným vínem svestkova omacka s hovezim maso na švestkové omáčce hovězí se švestkovou hovězí žebra se svestkovou omáčkou hovězí se švestkoviu hovězí maso se svestkami hovězí svestkova omacka hovězí s švestková omáčka hovězí švestkova omáčka recept líčka na červeném víně svestkove omacce