Arašídová omáčka

Suroviny

2 lžíce arašídového (slunečnicového) oleje
1 lžíce červené kari pasty
250 g mělněných arašídů
500 ml kokosového mléka
2 lžíce rybí omáčky
špetka drcených čili papriček
2 lžíce třtinového cukru
šťáva z jedné limety
1 lžíce světlé sójové omáčky
stéblo citronové trávy

Postup přípravy receptu

  1. Do rendlíku dejte olej, kari pastu a nechte rozvonět. Kari pastu lze vynechat, použijte pak dvojnásobné množství čili. Přidejte cukr, arašídy, naklepané stéblo citrónové trávy, limetkovou šťávu, rybí a sójovou omáčku, drcené čili a zalijte kokosovým mlékem. Vařte do zhoustnutí, asi 10-15 minut. Vyjměte citrónovou trávu.

Poznámka od kuchařky

Mělněné arašídy, bez jakýchkoli přísad, lze koupit. Můžete také použít arašídové máslo (crunchy). Nebo si dejte práci a arašídy vyloupejte, oloupejte, nadrťte, je to pracné a efekt není zase takový.

V původním thajském receptu nedávali limetkovou šťávu, ale listy muráje a kafrové limety a spolu s kari pastou přidávali nadrobno nakrájenou cibuli.

Arašídovou omáčku lze použít jako přílohu k masu, rybám, mořským plodům, zelenině, kuskusu, rýži i sushi....

Komentáře k receptu Arašídová omáčka

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: arašídová omáčka arašidová omačka recept arašidová omáčka recepty recept na arašidovou omáčku omáčka z arašídového másla recept arašídová omáčka omáčka z arašidů arašídová pasta recept arašídy omáčka arasidova omacka receppt recept arašídová omáčka recept na arrasidovou omacku kari s arašídovou pastou arašídová omáčka s kari omacka s arašídy arašídová šťáva arašídová omáčka z arašídového másla arašídová omáčka k k masu arašidová koprová omáčka omáčka k masu arašídovém másle