Zázvorový macerát - "sirup" pro dospělé

Nápoje Doba přípravy: 3,5 dne 0 názorů

Nápoje Doba přípravy: 3,5 dne 0 názorů

Suroviny

250 g zázvoru
1 citron
4 lžíce medu
1 l slivovice

Postup přípravy receptu

  1. Zázvor nastrouháme na hrubém struhadle. Loupat ho nemusíme, stačí ho jen dobře omýt nebo vydrbat kartáčkem. Z citronu vymačkáme šťávu. Z bio citronu můžeme použít i žlutou část z kůry.

  2. Ve slivovici (nebo meruňkovici, hruškovici...) rozmícháme připravený zázvor, citronovou šťávu (kůru) a med (lze přidat o trochu více). Vše necháme zhruba 3 dny macerovat (louhovat), pak přecedíme, naplníme do lahví a dle potřeby užíváme po frťánkách při kašli a nachlazení a na prohřátí (na spálení "červa"). Lze užívat i na kostce cukru tak, jako se dávali dětem nedobré kapky. Kalné zbarvení není na škodu, je to pozůstatek zázvoru.

  3. Zázvorovou drť z macerátu dobře využijeme do černého čaje s medem a plátkem citronu.

Komentáře k receptu Zázvorový macerát - "sirup" pro dospělé

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: domácí zázvorovice zázvorový sirup na kašel zazvorovy macerat zázvorový sirup proti kašli zázvorovice zazvor med citron slivovice zázvor slivovice med macerat ze zázvoru zázvorový sirup se slivovici sirup zázvor med domácí slivovice macerát ze zézvoru zázvor ve slivovici zazvorovy sirup ze slivovice zázvorový sirup slivovice slivovice s medem a zázvorem výluh ze zázvoru rakytnikovy vyluh recept slivovice med a zázvor recepty.cz/zazvorovy-macerat šípkový likér kalný