Suroviny
Nutriční hodnoty
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 5 187 kJ / 1 240 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 23,70 g |
| Tuky | 82,10 g |
| Vláknina | 16,20 g |
| Cholesterol | 63 mg |
| Sodík | 8 mg |
| Sůl | 0,00 g |
| Sacharidy | 93,40 g |
Postup přípravy
Zveřejněno 18. 12. 2017
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Sádelníčky s marmeládou podle našich babiček
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/WrwQ
Moje poznámka
Sádelníčky s marmeládou podle našich babiček
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/WrwQ
Nejnovější recepty
Snadné třešňové muffiny
Přidáno před 2 hodinami
Kuličky z mletého vepřového masa v zelenině na kari
Přidáno před 4 hodinami
Jahodová BeBe střecha s mascarpone
Přidáno před 4 hodinami
Rakouský tvarohový dort
Přidáno před 5 hodinami
Řecké rajčatovo-cuketové placičky s fetou a bylinkami
Přidáno před 13 hodinami
Jednoduché ovocné nanuky
Přidáno před 15 hodinami
Přečtěte si
Nejnovější články
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Halušky se zelím a uzeným masem
Panova před 15 minutami
Velmi šťavnatý moučník
Noumik před 1 hodinou
Vepřové s rýží z jednoho pekáčku
poirotka před 1 hodinou
Přírodní plátky na žampionech
perseus před 2 hodinami
Cukeťák II
jarkazak před 3 hodinami
Meruňková marmeláda
RenataMaresova před 3 hodinami
Třená buchta
Martina Veveruska před 3 hodinami
Pomerančový cheesecake
Jitulisek před 3 hodinami
Nudličky z vepřové kýty na houbách, s pečenou dýní
Fijajda před 4 hodinami
Tématické fráze:
staré recepty našich babiček,
cukroví sádelníčky,
sádelňáčky,
sádelníky,
vánoční cukroví sádelníčky,
kytička našich babiček honzík,
sadelniky recept,
kakaove sadelnicky,
sádelníčkyvánoční cukroví recepty,
sadelniky cukroví,
cukrovi sadelnacky,
sadelnacky recept,
co s velkým množstvím marmeládou,
sádelníčky s ořechy,
sádelníky kolacky,
sádelníčky s povidly,
popraskane sadlaky,
vánoční cukroví - sádelníky,
vánoční cukroví sádelnačky,
sádelníky vánoční cukroví
Suroviny:
kakao,
sádlo,
mouka hladká,
cukr vanilkový,
Komentáře (14)
Tak jsem se dala do vyzkoušení, ale žádné velké nadšení se nekonalo.
Vytvořila jsem asi 30 kousků.
Sádelníčky mi také trochu popraskaly, a po upečení se vůbec nedaly z plechu sundat, aniž by se rozsypaly. Teprve po úplném vychladnutí šly přendat, ale raději jsem je dala do košíčků.
Chuťově jsou dost hořké, pokud je budu ještě někdy dělat, dám méně kakaa. Ale sladká marmeláda tu hořkou chuť částečně vyrovnala.
A jak to dopadlo?
No, dopadlo a nedopadlo
Pekl jsem natřikrát při různých teplotách a časech, ale v žádném případě mi tyto sádelníčky nepopraskaly
Bohužel jsme ale měli možnost porovnat tyto Sádelníčky s již napečenými Ořechovými sádláky. Bylo to jako dudy a nebe
Mně se líbila hořkost
Křehkost je podobná
Co ale bylo nepříjemné překvapení, tak to, jak se cukroví v ústech lepilo na patro (jedna řekla "...dyť se to matle!)
hosta:
Z času na čas zkusím něco nového, ale vypadá to, že i tady platí: "Neopouštěj staré lásky pro nové"