Makové koláčky s marmeládou

Suroviny

Těsto:
250 g Hery
350 g hladké mouky
50 g mletého máku
140 g moučkového cukru
1 žloutek
citronová kůra
1 vanilkový cukr
trochu mléka
Navrch:
rybízová marmeláda (nebo jiná pikantní)
trochu rumu
trochu rumového aroma
oříšky nebo mandličky na posyp

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy dáme suroviny na těsto (kromě mléka). Zpracujeme a pokud nám nejde spojit, přilijeme dle potřeby mléko. Vypracujeme těsto. Kousek z něho ukrojíme a vyválíme "housenku" (jako na knedlíky) a ukrojíme malé části. Z nich vytvoříme kuličky. Dáme na plech vyložený pečícím papírem a uprostřed promáčkneme. Vzniknou nám takové koláčky s důlkem uvnitř.

  2. Takto hotové koláčky dáme péci do předehřáté trouby.

  3. Necháme je vychladnout a poté do důlku dáváme marmeládu umíchanou s rumem nebo rumovým aroma. Nejlépe chutnají den odleželé.

Poznámka od kuchařky

Pokud se nám v troubě důlek zaplní - prostě zmizí ... dokud jsou teplé, lžičkou důlek opět promáčkneme ...

Komentáře k receptu Makové koláčky s marmeládou

Tématické fráze: makové koláčky vánoční makové koláčky sádlové makové koláčky nekynuté kolačky s marmeladou makové kynuté koláče makové důlkové koláčky makovec s marméadou důlkové koláče nekynuté vázané koláčky s marmeládou mrkvové důlkové koláčky makove sadlove koláčky husarské koláčky makove koláčky videorecept makove kynute kytičky postup videorecepty makove rezy s rybizovou marmeladou makové koláčky smarneládou makové vánoční koláčky s povidly vánoční makové koláčky plněné povidly husarské kolačky plněné pikantni marmeladou vánoční koláky s marmeládou