Mražená petrželka

Suroviny

petrželka
pažitka
libeček
celerová nať
voda
obaly z bonboniéry

Postup přípravy receptu

 1. Není to vlastně žádný recept, spíš rada, jak uchovávám na zimu bylinky ze zahrádky, které pak používám do polévek. Zmrazím je - nejlépe se vyklopí z obyčejného obalu z bonboniéry. Nasekám je najemno v robotě, napěchuji do formy a zaliji vodou, dám zmrazit, zmrzlé kostky vyklopím a dám do sáčků. Dělám buď směs těchto bylinek nebo každou zvlášť podle toho kdo má co rád.
  Podobně se dá zmrazit cokoli - např. citrónová šťáva....

Komentáře k receptu Mražená petrželka

 • Marta Ujváryová Marta Ujváryová(neregistrovaný)

  Ja sok tiež takto robievala,ale teraz podľa kamošky:umyjem,usuším,nasekám a šup do mrazáku.Keď potrebujem vyberem koľko potrebujem,je sipké a netreba dlabať....ja len toľko :)

  Odpovědět

 • lomačka lomačka(neregistrovaná)

  Zdravím,tak já to dělám taky,ale dávám do kelímků od céresu,/sádla/pak jen lžící vydloubnu kolik je potřeba :yes::yes:

  Odpovědět

 • vybusna vybusna

  hella a preco toto nemas medzi *udelatkami*...:-p

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Beetty:-)možná by bylo dobré přidat tuhle radu do kategorie Tipy a triky.Tam to mohou najít i další uživatelé;-).Toto dělám též jen nedávám do "formiček",ale do igelit.sáčku,zploštím ho co nejtenčeji a pak jen do pokrmů odlamuji potřebné kousky;-):-)

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Výbušná, běžela jsem to vyfotít...:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • vybusna vybusna

  hella a kde je to foto;-)

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Na sekání natí se prodává takovéto udělátko - přidávám foto. Kdysi jsem to dělala stejně, teď už mrazím petrželku jinak a bez práce. Do igelitového sáčku otrhám omyté lístky petržele a dám je zmrazit. Pak sáček vyndám z mrazáku, zmrzlou petrželku v sáčku rukou pomačkám a tím, že jsou na ní i krystalky vody, tím se rozdrobí najemno.

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Beetty,tak to dělávala moje maminka a dělám to podle ní i já, je to hodně úsporný do mrazáku. Dávám bodíka:yes:

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  Skvělý nápad, o kterém jsem ještě neslyšela:yes:.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, asi ještě budu muset na tom světe dlouho vydržet, že mne taková super věcička už dávno nenapadla? No, možná proto, že skoro nekupujeme bomboniéry. Ale dalo by se to určitě udělat i do nádobiček s mřížkou, co je na led. Taky si myslím, že to nezabere tolik místa, jako sáčky, těch mám jeden plný šuplík:-)) Beetty, máš plus;-)

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Nápad opravdu dobrý a zaslouží bodík :-) Já ale takhle zmražuji leccos v bomboniérových fóliích :-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: petrželka jak zamrazit petržel petržel do mrazáku jak zmrazit petržel jak zamrazit petrželku petrzelka do mrazaku jak zmrazit petrželku hlíva ústřičná mražená mražená celerová nať hlíva ústřičná mražení mražená hlíva ústřična celerová nať mražená zmrazení petrželky mražená hlíva mražená petrželova nat petrželka recepty jak zamrazit celerovou nat zmražení petřžele co s petrželkou mražení petrželové natě