Listový závin se špenátem a ricottou

Suroviny

listové těsto
1 balení špenátových listů
3 stroužky česneku
kousek másla
1 kelímek ricotty

Postup přípravy receptu

  1. Listové těsto rozválíme.

  2. Česnek nasekáme nadrobno. Máslo rozehřejeme a vhodíme na něj česnek, necháme jen zavonět. přidáme oprané špenátové listy a 2-3 minuty podusíme.

  3. Na rozválené listové těsto natřeme ricottu a na ni dáme špenátové listy. Svineme jako závin, okraje k sobě přitiskneme.

  4. Dáme do trouby a pečeme na 150-180 stupňů, podle trouby.

  5. Vychladlé nakrájíme na pásky.

Poznámka od kuchařky

Délka pečení záleží na troubě i na listovém těstě. Měla jsem irské listové těsto i české/slovenské a rozdíl je značný. Irské se podstatně víc láme a hůř se peče, i ta chuť je úplně jiná. České nebo slovenské je vláčnější, měkčí a mnohem líp se s ním pracuje.

Tu v Irsku se dělají malé závinky plněné ricottou a špenátem, většinou jeden závin je jedna porce.

Komentáře k receptu Listový závin se špenátem a ricottou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: ricotta recepty špenátový závin ricotta v receptech listový závin se špenátem recepty s ricottou listové těsto se špenátem a ricottou ricotta recept závin se špenátem šneci s riccottou špenát listový recept zavin se spenatem a riccotou závin se špenátem a ricotou listový závin se špenátem a ricotou zavin plneny ricottou šneci s ricotou a banánem listy špenátu s listový závin ricotta se spenatem roláda z listového těsta s ricottou a se špenátem recepty se špenátem závin s ricottou a s brokolicí