Rakytníkový sirup

Jaromira18 Kuchařka: Jaromira18

Zavařeniny 2 názory

Suroviny

3 l vylisované šťávy rakytníku
4,5 kg cukru
3 lžíce kyseliny citronové
Recept si zatím oblíbilo 8 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Plody rakytníku rozdrtíme a propasírujeme. Vylisovanou šťávu zahřejeme, přidáme cukr a mícháme do rozpuštění. Přidáme kyselinu citronovou, ohřejeme na 80°C. V troubě nahřejeme sklenice, naplníme šťávou, uzavřeme víčkem a obrátíme dnem vzhůru.

 2. Vymačkané slupky se semínky dáme na plech a na sluníčku usušíme. Často je obracíme. Usušené je rozemeleme na jemnou moučku, která je zdravá a voňavá.

 3. Můžeme udělat rakytníkový med: 1 lžička namleté moučky se smíchá s 10 lžičkami medu. Můžeme také udělat rakytníkovou medicínu: 1 litr šťávy a 1,5 kg cukru mícháme do rozpuštění a plní se do lahví. Musí být uložený v chladu, užívá se 1 lžička denně.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 38 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Rakytníkový sirup

 • Jaromira18 Jaromira18(autor receptu)

  crazyrabbit: Vařím v hrnci se širokým dnem, po menších dávkách. Rychleji má požadovanou teplotu, rychle do sklenic a zavíčkovat. Za studena dělám také, ale říkáme tomu: Rakytníková medicína, tam nedávám kyselinu citronovou. Mám ji v chladném sklepu a v lednici mám stále v malé placaté skleničce.:-K:-K

  Odpovědět

 • crazyrabbit crazyrabbit

  Nechci být špatným prorokem, ale zahřátím produktu na 80' C vyrobíme z vitamínů plné šťávy jen cukrový sirup...

  Odpovědět

Tématické fráze: co udělat z rakytníku rakytník recepty rakytníkový sirup recept jak udělat rakytníkový sirup sirup z rakytníku recept sirup z rakytníku s medem rakytníkový sirup jak udělat šťávu z rakytníku sirup z rakytníku top recepty rakytníkový sirup recept s medem ak udelat sirup z rakytniku jak udělat rakytníku sirup recept rakytnikovy sirup za studena top recepty med z rakytníku rakytník sirup recept co udělat s rakytníkem recept rakytníkový sirup rakytníková štava recepty top recepty rakytnik recept na rakytníkový sirup s s medem