Pikantní omáčka k černé zvěřině

Omáčky Doba přípravy: 10 minut 4 názory

Omáčky Doba přípravy: 10 minut 4 názory

Suroviny

Malinová marmeláda - 2 lžíce
Rybízová marmeláda - 2 lžíce
Plnotučná hořčice - 1 lžíce
Jalovec - 8 kuliček
Červené vino - asi 1 dcl
Citronová kůra - podle chuti
sůl - podle chuti

Postup přípravy receptu

 1. Rybízovou a malinovou marmeládu, hořčici, trochu nastrouhané citronové kůry, jemně natlučený jalovec a sůl smícháme dohromady.

 2. Přidáme červené víno aby s toho byla hustě tekoucí omáčka. Pikantní omáčku podáváme k připravené černé zvěřině. Chutná nejlépe za studena.

Komentáře k receptu Pikantní omáčka k černé zvěřině

 • Lusinda79 Lusinda79

  Kamarádka podobnou omáčku dělá tak, že víno zahřeje k bodu varu, do teplého přidá koření, a nechá přes noc louhovat.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Žížalko, my děláme 2 varianty - teplou a studenou. Je skvělá po mírném zahřátí k dobrému uzenému :-p:-p, můžeš i k telecí pečeni nebo místo svíčkové na hovězí - upřímně k jakémukoli pečenému masíčku. Když ji ještě necháš tak den rozležet, je to mana :-p:-p:yes::yes: (u nás na rozležení odeberu už při přípravě, protože to je vyloženě žravé:-p)

  Odpovědět

 • zizala zizala

  To se i vyrábí zastudena? Já bych, když je tam koření, nechala aspoň projít varem, aby se zvýraznila chuť, ne? A pak vychladit a podávat? Ptám se proto, že u nás se zvěřina sice podává zřídkakdy, ale omáčku si umím představit i k jinému masu:-p:-p

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  :yes:My jsme míchali meruňkovou, rybízovou a švestkovou marmeládu a jinak vše ostatní stejně ke zvěřině. Malinová nám málokdy vydrží, protože je prostě nej ...:-*:-*, ale zkusím trochu schovat a vyzkouším ji, neprozraďte mě, že bude "zamaskovaná";-):-D:-p:-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: rybízová omáčka k masu omáčka ke zverine omáčky ke zvěřině pikantní omáčky k pečenému masu pikantní omáčka pikantní švestková omáčka malinová omáčka rybízová omáčka ke zvěřině malinová omáčka k masu švestková omáčka ke zvěřině švestková omáčka k masu rybízová omáčka pikantní švestková omáčka k masu černá omáčka černá omáčka k masu pikantní rybízová omáčka studené omáčky ke zvěřině pikantní omáčky omáčka k zvěřině svestkova omacka zverina