Pečený lilek / dietni

Suroviny 1 porce

1 menší lilek (300 g)
1 lžička olivového oleje
Lisovaný česnek podle chuti
Sůl
bylinky
150 g zakysané smetany 8 %

Postup přípravy receptu

  1. Lilek opláchneme, rozřízneme na půl a propícháme vidličkou, položíme řezem vzhůru na plech vyložený pečícím papírem, lehce osolíme a potřeme olivovým olejem.

  2. Vložíme do středně rozehřáté trouby a pečeme cca 20 minut, před koncem pečení potřeme lisovaným česnekem a ještě krátce dopečeme, aby se uvolnilo česnekové aroma.

  3. Servírujeme se zakysanou smetanou, posypané bylinkami.

  4. Tento pokrm je vhodný jako lehká večeře při redukčním režimu nebo s čerstvým pečivem v udržovacím režimu.

Poznámka od kuchařky

Druh: Recept vhodný pro redukci váhy i udržovací režim

Hodnoty (pro 1 porci, bez pečiva):

1340 kJ

Bílkoviny: 10 g

Sacharidy: 30 g

Tuky: 18 g

Cholesterol: 290 mg

Autorem je brněnský Institut redukce a prevence nadváhy kompliment® - http://www.komplimentinstitut.cz, který pomáhá snižovat tělesnou hmotnost zejména pomocí úpravy stravování. Tato doporučení pro redukci a udržení váhy vychází ze zásad Světové zdravotnické organizace a z 16letých zkušeností.

Komentáře k receptu Pečený lilek / dietni

Tématické fráze: peceny lilek pečený lilek recept pečený lilek recepty dietní pečení lilek pečený dietní recepty z lilku recept na pečený lilek dietní recept z lilku zapečený lilek dietní recept pečený lilek lilek se zakysanou smetanou pečenýlilek recepty na peceny lilek pečené lilky dietní zapečený lilek lilek pečení recepty pečený lilek pečený patizon dietní recepty na pečení lilek zakysaná smetana