Jednohubky - inspirace III
Tento recept přináší nové nápady, jak ozvláštnit vaše oblíbené jednohubky a udělat z nich hvězdu každého pohoštění. Ať už hledáte originální kombinace chutí, zajímavé tvary, nebo rychlé a jednoduché recepty, tato inspirace vám nabídne vše, co potřebujete.
Postup přípravy
Krok 1: Sýr a vejce nastrouháme na jemném struhadle, přidáme prolisovaný česnek, sůl, pepř a majonézu, vymícháme do pomazánkové konzistence. Na kolečka rohlíků namažeme pomazánku, ozdobíme kouskem mandarinky a půlkou vlašského ořechu.
Krok 2: Z masa, cibule, česneku, vajíčka, namočené housky a koření zamícháme hmotu na karbanátky, malou lžičkou tvoříme miniaturní kuličky, které na pánvi trošku zploštíme a smažíme na oleji. Kolečka rohlíku pomažeme hořčicí, položíme karbanátek, ozdobíme plátkem okurky a zafixujeme párátkem.
Krok 3: Nejdříve si vytvoříme dekoraci, želé ze šťávy z granátového jablka. Z jablka odřízneme špičku a vymačkáme šťávu, stačí 100 ml. Želatinu připravíme dle návodu na sáčku, místo vody použijeme šťávu z granátového jablka. Hotovu želatinovou hmotu dáme ztuhnout. Z plátků toustového chleba vykrojíme kulatou formičkou o průměru 4 cm kolečka, pomažeme pikantní marmeládou, položíme kolečko kozího sýra, posypeme drcenými vlašskými ořechy, naaranžujeme kousek želé a zrníčky granátového jablka.
Krok 4: Lososa zbavíme kůže, odřízneme šedou část masa, růžovou část nakrájíme na co nejmenší kostičky, cibuli nakrájíme nadrobno, kopr nasekáme najemno, smícháme s lososem, přidáme olivový olej, citronovou šťávu, sójovou omáčku, dochutíme solí a pepřem, dáme vychladit na 30 minut do lednice. Z plátků chleba vykrojíme kulatým vykrajovátkem kolečka. Jednohubky vytvoříme tak, že kolečko chleba vložíme zpět do vykrajovátka a něj lžičkou napěchujeme do výšky 1 až 1,5 cm losový tataráček a a vykrajovátko opatrně směrem vzhůru vyjmeme. Ozdobíme snítky kopru.
Krok 5: Z uvedených surovin uděláme vajíčkovou tlačenku (recepty jsou zde na Toprecepty). Z tlačenky vykrajujeme požadovaný tvar. Z toustového chleba odkrojíme kůrky, nakrájíme na čtverečky, pomažeme pomazánkou dle vlastní chuti, položíme kousek vaječné tlačenky, ozdobíme petrželkou.
Krok 6: Rohlíky nakrájíme na kolečka, pomažeme máslem a naaranžujeme půl lžičky červeného a půl lžičky černého kaviáru.
Krok 7: Z rohlíku odřízneme špičky a dlouhým úzkým nožem vydlabeme střídku. Vejce, šunku a zeleninu nakrájíme nadrobno, vmícháme sýr a střídku rohlíku, ochutíme solí a pepřem. Pokud je směs hustější, můžeme přidat lžíci majonézy. Rohlík naplníme, zabalíme do potravinářské folie a necháme vychladit v lednici nejlépe přes noc.
Zveřejněno 31. 12. 2024
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Jednohubky - inspirace III
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/o2AQz
Moje poznámka
Jednohubky - inspirace III
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/o2AQz
Nejnovější recepty
Lilek dušený s mrkví na česneku a rajčatech
Přidáno před 4 hodinami
Kapřík podle pánů z Rožmberka s bramborami
Přidáno před 5 hodinami
Losos na pomerančích z pánve
Přidáno před 7 hodinami
Pomazánky na jednohubky
Přidáno před 7 hodinami
Linecké s kávou
Přidáno před 7 hodinami
Perníkové piškotky
Přidáno před 8 hodinami
Přečtěte si
Nejnovější články
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Hospodský guláš podle ČSN
Fanus před 3 hodinami
Kynutý jablečný závin
Rosnicka710 před 3 hodinami
Linecké cukroví
Evellinka před 4 hodinami
Květákový mozeček
radekfiala před 4 hodinami
Staročeská pučálka
Iricek před 5 hodinami
Hovězí plátky ve vlastní šťávě
Klar98 před 5 hodinami
Perníčky, které jsou hned měkké
eskalina před 5 hodinami
Jablkový koláč litý na plech
Marisai před 6 hodinami
Šunkofleky se sýrem
Ivyjg před 6 hodinami
Bezpracný perník
Fitulka před 7 hodinami
Suroviny:
rohlík,
sýr eidam,
česnek,
vejce,
sůl,
pepř mletý,
majonéza,
mandarinky,
ořechy vlašské,
maso mleté,
cibule,
česnek,
vejce,
houska,
koření,
rohlík,
hořčice,
okurky sterilované,
sýr kozí,
jablko granátové,
ořechy vlašské,
chléb toustový,
želatina,
marmeláda,
losos,
olej olivový,
cibule červená,
šťáva citronová,
omáčka sojová,
sůl,
pepř mletý,
chléb toustový,
kopr,
kopr,
paprika,
šunka,
okurky sterilované,
vejce,
mrkev,
majonéza,
želatina,
sůl,
pepř mletý,
chléb toustový,
rohlík,
máslo,
kaviár,
rohlík,
šunka,
paprika,
okurky sterilované,
vejce,
sýr žervé,
sůl,
pepř mletý
Komentáře (2)