Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čokoládový dort s jahodami a malinami

Čokoládový dort s jahodami a malinami je elegantní dezert, který se skvěle hodí pro slavnostní příležitosti, rodinné oslavy nebo jen tak, když chcete své blízké potěšit něčím výjimečným. Nadýchané kakaové těsto doplňují vrstvy jemného krému a čerstvých jahod a malin.

Hodnocení receptu je 5,0 (45×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

jahoda jahoda

Středně náročný

Doba přípravy 55 min Doba přípravy: 40 min Doba tepelné úpravy: 15 min + minimálně 1 hodinu v lednici

55 min (40 min příprava + 15 min tepelná úprava, + minimálně 1 hodinu v lednici)

Suroviny pro 1 plech

dortová forma o průměru 26 cm

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie5 778 kJ /
1 381 kcal
Bílkoviny43,04 g
Tuky23,58 g
Vláknina2,70 g
Cholesterol 777 mg
Sodík 300 mg
Sůl0,63 g
Sacharidy247,80 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu předehřejeme na 180 °C. Dortovou formu vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Krok 2: Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Krok 3: Do druhé mísy dáme žloutky a moučkový cukr a vyšleháme světlou pěnu. Přidáme horkou vodu a znovu krátce zašleháme. Do žloutkové pěny opatrně vmícháme sníh z bílků. Nakonec přidáme prosátou polohrubou mouku smíchanou s kakaem a lehce promícháme stěrkou, aby těsto zůstalo nadýchané. Krok 4: Těsto nalijeme do připravené formy a rovnoměrně rozetřeme. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme při 180 °C asi 15 minut. Upečenost zkontrolujeme špejlí. Piškot necháme zcela vychladnout. Krok 5: Citronovou šťávu (nebo rum) smícháme s trochou vody, aby vzniklo asi 50 ml tekutiny, a vychladlý korpus jí pokapeme. Krok 6: Šlehačku vyšleháme dotuha. Přidáme zakysanou smetanu a cukr a lehce promícháme. Ztužovač připravíme podle návodu na obalu – rozmícháme ho ve 100 ml vlažné vody a ihned vmícháme do krému. Krém rozdělíme na dvě poloviny. Do jedné vmícháme kakao. Krok 7: Jahody omyjeme, odstraníme stopky a podle velikosti je nakrájíme. Maliny opatrně omyjeme a necháme okapat. Krok 8: Na pokapaný korpus rozetřeme kakaový krém, poklademe ovocem a navrch naneseme bílý krém. Povrch můžeme posypat přes sítko kakaem nebo nastrouhanou čokoládou. Dort dáme alespoň na 1 hodinu do lednice ztuhnout.

TIP: Desatero o dortech - jak upéct, nazdobit nebo třeba nakrojit

Zveřejněno 27. 6. 2010

Poznámka autorky jahoda

Pokud nemáte želatinový ztužovač, můžete použít 1,5 balení smetany místo jednoho. Krém bude dostatečně pevný i bez ztužovače. Případně lze použít také šlehačku v prášku.

Zdroj: Báječné recepty

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Čokoládový dort s jahodami a malinami

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/MJXQ

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Čokoládový dort s jahodami a malinami

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/MJXQ

Marie

Komentáře (49)

Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Odpovědi k nim se zobrazují od nejstarších.

Dobrý den, přidávám fotečku. Děkuji za recept. Dort je vynikající <3

janatka: stačí jeden milý komentář a hned je pátek příjemnější:-8
Díky za vyzkoušení a hlavně pěknou fotku;-)

:-KJe skvělý,nadýchaný.Manžel nemusí moc čokoládové dorty,tak pro něho byl s capučínovým krémem,zbytek je stejný.:-p

jdu ho vyzkoušet s banánama :) potřebuju se jich zbavit :)

Katka: Katko, použij klidně normální ztužovač šlehačky.
Mám tam uvedeno, že nahrazuji někdy šlehačkou v prášku, prostě něco, co zpevní tu zakysanku, která se přidá ke šlehačce.
Pokud použiješ pouze samostatnou šlehačku buď 40%, nebo rostlinnou Rama Cremefine, není třeba žádný ztužovač. Musíš ale dát 2, jedna by Ti na dvě vrstvy nevyšla.
papa a ať Ti chutná;-)

Ahoj, možná budu mít trochu hloupý dotaz, ale bude stejný výsledek, když dám do šlehačky normální ztužovač? Nebo ten želatinový dělá jinou konzistenci...? Jde mi o to, když dám ten želatinový, aby šlehačka nebyla podobná jakoby té želatině:-) Nemám s tímto vůbec zkušenosti. :-( díky

lenka 81: Ahoj Lenko, klidně můžeš přidat, ale jen tak 1/2 malé lžičky. Nic tím nepokazíš..
Jsou piškotová těsta, kde není třeba prášek do pečiva (např. na roládu, těsto se zvedne řádným našleháním vajec), ale pokud se přidá už olej, tak tam už je lepší přidat pr.do peč.;-)

www.toprecepty.czTorta vypadá krásne...chystám sa ju piecť ,akurát sa chcem spýtať či mám dať do piškotu kypriaci prášok,alebo nie? Ďakujem za odpoveď.

To je nádhera..hned v pátek vyzkouším...mnam...:yes:

eliška : doufám, že neodpovídám pozdě, ale byla jsem delší dobu mimo.
Ztužovač můžeš zamíchat buď rukou rychle, nebo šlehačem, ale na nejnižší stupeň. Prostě co nejrychleji vše spojit;-)

a ten ztužovač mám zamíchat(ručně) nebo zašlehat (mixerem) do té šlehačky se zakysankou?

Irrena: já dávám buď maliny, nebo jahody, ne oboje. Možná jsi to špatně pochopila. To bych asi přeplácala chutě.
Těším se na fotku a doufám, že nezklamou, díky:-K

Už se chladí v lednici:yes:Dala jsem ale jen jahody, maliny jsem neměla;-)Bude to určitě velká dobrota:-pDala jsem citronovou šťávu do krému místo na korpus, nemám ráda rozmočený korpus:-)

Přidávám foto další variace oblíbeného jahodového dezertu ;-). Tentokrát z dvojité dávky těsta, krém 2 Cremefine a 3 zakysané smetany. Tentokrát jsem krém nechala celý světlý. Čokoládové hobliny pomocí škraby na brambory, jak tady na Topkách holky radí.

aanicka - no vida, další nápad. Díky za komentík, může inspirovat nejen mně, ale i další kuchařky.
A moc díky za foto;-):-K

Vynikající dezert. Zkusila jsem jako řezy a polila čoko topigem :-p. Želatinový ztužovač jsem neměla, ale drželo to pěkně i bez něj.

jj, Mirko určitě, ale zvol více% šlehačku, aby držela pěkně i druhý den, nebo přidáš ztužovač (tu zase já nepoužívám:-)):-K

Jahoda:-) i Coral+Emmy:-) máte moc lákavé fotečky:-p. Recept ukládám a ráda ho vyzkouším. Jen mám dotaz - Jahodo, můžu nahradit tu Cremefine klasickou šlehačkou? (Ramu nekupuju).

+:yes: mňam, hned bych si dala:-p

C+E, tak mi právě spadl kámen ze srdce. Já moc komentářů ohledně vyzkoušených receptů nemám a vždy trnu, jestli mne někdo neprokleje:-8. A teď mám jednak velkou radost a jednak velkou chuť na ten koláč s čerstvými jahůdkami. :-K
Moc díky za koment i za fotečky;-):-K:yes:

Ahoj Jahodo,mas nas na svedomi, takhle dobry zakusek jsme uz dlouho nejedli, a jeste si pridali. Velmi vyborne a posilam znova bod a i fotky.

C+E jasně, že se povede, těším se na fotku/y;-)

Ahoj Jahodo,dneska budu pect tvuj moucnik na Valentyna,takze budu delat tvuj dort,doufam ze se povede,dam ti vedet

Terka: moc mě těší,že moučník u Vás uspěl. Díky za připomínku ohledně pokapání piškotu (dopsala jsem do receptu). Toto jsem nějak doma nezaregistrovala, protože byla návštěva a zmizlo to hned po vychlazení v ledničce:-);-)

dneska sem pekla s malinama a na kousku s boruvkama... fakt luxus, je to jednoduchy docela i rychly a hlavne vynikajici! priste jenom pokapu navic ten upecenej piskot rumem aby nebyl tak suchej ale jinak fakt epes rádes :-):yes::-8

Určitě vyzkouším, protože to vypadá velmi dobře a všechny použité suroviny věští dobrou pochoutku. Posílám 24 bodík :-)):-)):yes:

Eli, dej se do toho. Už peče i Colombo:yes::-))

:-K Ách jó, jen tiše závidím těm co ochutnali :-p:-(:yes:

Jahůdko, opravdu velmi lákavý zákusek. Prostě nejen krásný, ale i velmi lahodný:yes::yes: Doporučuji - olizujte se i vy

Pěkný osvěžující dortík.:yes:+1;-)

Krásná lahodná dobrůtka, hodná snad letošního léta :-p:yes: +13

Elizo, já se také nepouštím do ničeho složitého, např. tento dortík je fakt jednoduchý a nedá se tam nic pokazit. A dá se různě kombinovat. Šlehačka+ovoce+piškot je navíc odlehčený typ moučníku teď na léto.:-)

Tady se vidí pravé kuchařské (cukrářské) umění...:yes: Já dorty nepeču, anžto je ani nejím, ale měla bych se v tomto směru zlepšit...:-8 Jahůdko, díky za podrobný návod a pěkňounké fotky...:-K
Už několik lidí se mě ptalo, co jsem dětem upekla dobrého za vysvědčení... No, nic. Asi se do toho budu muset pustit...;-)

Jahodo krása.:-p Jsi šikula.:-* Jak na pečení tak i na focení:-K +10:yes:

Jahodo, opět tvůj pěkný výrobek, za který nemůžu jinak, než dát 8.boda:yes:

Jahodo, opět super.:yes::-p

tak to jo teda,to můžu...:-K:yes:+6:yes:

Mňam;-)

Tématické fráze:
malinový dort, malinový krém do dortu, malinový dort recept, jahodový dort, dort s malinami, čokomalinový dort, malinové řezy, čoko dort, čokomalinový dort recept, recept na malinovy dort, malinový krém na dort, malinový dort s želatinou, malinový moučník, malinové dorty, malinový dezert, čoko dort recept, jahodový dort recept, malinový krém do dortu recept, čoko dorty, malinové řezy se zakysanou smetanou

Suroviny:
cukr moučkový, vejce, voda, mouka polohrubá, kakao, šťáva citronová, rama cremefine, smetana zakysaná, cukr moučkový, ztužovač želatinový, kakao, maliny, jahody, kakao, tuk, mouka hrubá, korpus, ztužovač želatinový

Přidat fotografie receptu
]